Slevy a novinky emailem
Nevyplňujte toto pole:

Facebook

Gynekologické problémy a jak na ně

Proč můžeme onemocnět vaginálním onemocněním, co jej způsobuje a  jak se proti němu bránit.

Zánětlivé vaginální onemocnění postihne v průměru každou třetí ženu. Záněty jsou spojeny s nepříjemným výtokem, který může být doprovázen také pálením a svěděním.

V pochvě se přirozeně vyskytují různé druhy bakterií, které jsou ve vzájemné rovnováze. Hlavním druhem bakterií, které tuto rovnováhu udržují, jsou laktobacily. Pokud dojde ke snížení jejich množství, dochází naopak k přemnožení choroboplodných bakterií a kvasinek, které mohou způsobit zánět a s ním jeho nepříjemné projevy.

Poševní rovnováhu vznik zánětu ovlivňuje mnoho faktorů, např. vlhké prostředí (bazény, sauna), neprodyšné spodní prádlo a oblečení, strava. Zánět může vzniknout i po prochladnutí, při přehnané nebo naopak nedostatečné intimní hygieně a po souloži, kdy dochází ke změně pH a vnitřního prostředí pochvy.

Co to je vlastně pHa proč se na sprchových gelech, mýdlech a intimních potřebách tolik zdůrazňuje nízké, případně vyvážené pH? A jak souvisí hodnota pH a náchylnost k vaginální mykóze a jiným infekcím pochvy?
 

pH je hodnota, veličina, kterou se měří kyselost nebo naopak zásaditost chemických sloučenin. Neutrální, tedy ani kyselá ani zásaditá, je čistá destilovaná voda, která má pH přesně 7. pH se orientačně měří nejčastěji lakmusovými papírky, které se zbarvují různě podle stupně kyselosti roztoku.

Aby v pochvě vládla zdravá mikrobiální rovnováha, je třeba, aby pH naměřené na sliznici v pochvě bylo nízké, tedy přibližně mezi 3,5 a 4,5. Takto silně kyselé prostředí zabraňuje přemnožení škodlivých mikroorganismů, včetně nejběžnějšího původce vaginální mykózy - kvasinek Candida albicans.

Nízké pH v pochvě je tedy jednoznačně žádoucí pro naše zdraví. Avšak existuje mnoho faktorů, které mohou pH v pochvě zvyšovat, takže prostředí v pochvě pak není dost kyselé nebo je dokonce zásadité. Tím pak roste riziko vaginální mykózy a jiných infekcí.

Mezi tyto faktory patří například hormonální nerovnováha nebo hormonální léčba, hormonální změny v průběhu menstruačního cyklu, užívání antibiotik, cukrovka, ale i koupání v chlorované vodě, některé nevhodné přípravky pro vaginální výplachy, mytí intimních partií klasickým mýdlem, nechráněný pohlavní styk (sperma je zásadité), nevhodný jídelníček, a další.

Zdravému organismu samozřejmě krátkodobá změna pH v pochvě neuškodí a při správné životosprávě je schopen se vrátit k normálu, ale při dlouhodobém působení výše uvedených faktorů pravděpodobně dojde k rozvoji poševní mykózy.

Co můžeme udělat pro udržení nízkého pH v pochvě? Pokud nemáme žádné závažné metabolické či hormonální problémy, mělo by stačit dodržovat rozumný zdravý jídelníček, doplňovat probiotika, mýt se "mýdlem bez mýdla" s nízkým pH.

MINCER Anti Allergique Intimní mycí gel obsahuje jemné mycí  složky a prospěšné složky jakými jsou výtažek z Aloe Vera  kyselinu mléčnou, která napomáhá obnovovat přirozenou rovnováhu pH pokožky,d-Panthenol Allantoin.

Slouží k hygieně intimních partií i celého těla, pokožku zvláčňuje, hydratuje a regeneruje.

Neobsahuje mýdlo a ani jiná dráždidla vyvolávající pálení nebo svědění pokožky.

Vhodný pro všechny typy pokožky, speciálně vyvinutý pro extrémně citlivou pokožku.