Zásady správného opalování

Zásady správného opalování:

1. Peeling pokožky před opalováním

Správným začátkem, který vám pomůže k rovnoměrnému rychlejšímu opálení, je peeling. Jemnou masáží pokožky s tělovým peelingem odstraníte z jejího povrchu odumřelé kožní buňky, vyhladíte pokožku a připravíte ji na opalování, které pak déle vydrží.

Tip našeho eshopu:

Victoria beauty Tělový peeling se solí z Mrtvého moře s vůní jahod

2. Padesátka je jistota

V létě je ochrana pokožky před sluncem přípravky s vysokým SPF ochranným faktorem nutností. Odborníci doporučují, zejména pro některé typy kůže, ideálně ochranný faktor SPF 50.

Tip našeho eshopu:

Victoria beauty Ochranný pleťový a tělový sprej SPF50 s vitamínem E 

3. Po opalování

Po pobytu na slunci může být pokožka unavená, vystresovaná, zarudlá, napjatá, horká a podrážděná.. Proto je potřeba ji večer po opalování důkladně ošetřit. Přípravky typu After sun ( po opalování ) by měly obsahovat zklidňující složky, jako je na příklad výtažek z Aloe very či složku panthenol

Tip našeho eshopu:

Victoria beauty After sun Sprej po opalování s panthenolem

 4. Jak se správně slunit

Denně se stačí slunit (mimo polední hodiny) 15 minut - to je dostatečná doba, abychom si zajistili dostatek vitaminu D. Při opalování na přímém sluníčku používejte na pleť faktor minimálně 50, jinak si zahráváte s předčasným stárnutím pleti. Pokud se intenzivně neopalujete, může na jaře a v létě v našich zeměpisných podmínkách stačit SPF 20-25. Nikdy ne méně než 15, a to i když patříte k lidem s tmavší pokožkou.

Krém si nanášejte minimálně 20 minut před sluněním, aby měl dostatek času se vstřebat.

Na pozoru se musí mít lidé s velmi světlou kůží (tzv. fototyp I) a ti, kdo mají mnohočetná znaménka, případně u nich někdo v rodině prodělal rakovinu kůže. Pro ně platí přísná doporučení při delším pobytu na slunci a opalování není vhodné.

Jedno spálení ještě nemusí způsobit vznik kožního nádoru, ale při častém spálení pokožky si zahráváte se svým zdravím.

 

protislunci