-A-

A   B   C-Č  D  E  F  G  H  CH  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R-Ř  S-Š  U  VW  X  Y  Z-Ž

A

Abyssinia- oves habešský: je druh ovsa původem z etiopského genového centra. V kosmetickém průmyslu se používá olej abyssinia.

Acnacidol: redukuje nadbytečnou produktci séba(kožního mazu) a působí preventivně proti komedonům.

Adiposlim : zpomalují ukládání tuků a podporují jejich odbourávání. Tuky účinně spaluje, přičemž odvádí  zásoby zastaralého tuku, "vypouští" tukové buňky a viditelně zmenšuje jejich velikost. Tukové buňky jsou na přísné dietě.

Aloe vera: má vynikající hydratační a utišující účinky na pleť celého těla, zejména po slunění, při podráždění či popálení kůže, na suché vlasy apod. Aloe Vera přirozeným způsobem proniká do spodmích vrstev kůže až ke kapilárům, velmi účinně hydratuje pokožku tím, že na sebe účinně váže vodu, má vysokou výživnou hodnotu, odstraňuje z kůže odumřeleé buňky a škodlivé látky,chrání pokožku před negativními vlivy životního prostředí a má výrazné omlazující účinky.

Aloe vera -pleť, vlasy a nehty- kosmetické účinky aloe vera jsou známy již od pradávna. Příprvky z Aloe Vera  vyhlazují pokožku,odsraňují jemné vrásky a aloe aké pomáhá v léčbě a boji i proti akné. 

  • Aloe vera napomáhá hojení a zacelení  estetických nedostatků.
  • Aloe Vera má aké dezinfekční účinky a je vhodná proti plísním
  • Alloe Vera  je vhodná na kožní problémy

Alpská protěž: Protěž alpská je vysokohorská rostlina, která je během svého života vystavená intenzivnímu slunečnímu UV záření. Látky, které ji před ním chrání, prospívají i lidské pokožce. Extrakt z protěže alpské s protizánětlivými a hojivými účinky pokožku zklidňuje, pěstí a chrání.

Aminokyseliny: stavební složky bílkovin, které jsou nepostradatelné pro život člověka. Lidské tělo neumí vyrobit všechny potřebné aminokyseliny, proto je nutné tyto dodávat potravou (živočišné i rostlinné bílkoviny). Aminokyseliny podporují kožní proteiny (kolagen, elastin...) a v příslušných kombinacích pomáhají regulovat tvorbu mazu v pokožce celého těla. Lidský vlas je tvořen z 18 druhů aminokyselin, proto jsou aminokyseliny tak významnou složkou vlasové kosmetiky.

Antibakteriální: zaměřený na ničení bakterií. V kosmetice se používá jako konzervační látka.

Antiseptikum (antiseptický): prostředek potlačující růst choroboplodných mikroorganismů.

Arbutin: efektivně brání tvorbě pigmentu melaninu v melanocytech blokováním účinku enzymu tyrozinázy v hyperaktivních melanocytech. Arbutin účinně blokuje enzymtyrozinázy a zároveň redukuje vzniklé hyperpigmentace.

Arnika: reguluje mastnotu pokožky a  snižuje tvorbu lupů.

Avokádo : olej z avokáda je významným zdrojem vitamínu A, D a E, aminokyselin a rostlinných sterolů. Avokádový olej se tradičně používá ve vlasových a pleťových přípravcích, zejména pro přípravky zaměřené na suchou pleť a vlasy. Snadno se absorbuje a je velmi výživný.

Arganový olej z Maroka je jednou zejoblíbenějšíh složkek současných anti-aging produktů. Arganový olej je přírodní rostlinný olej, který se získává z marockého stromu argánie trnité. 

AHA kyseliny: jsou vhodné pro omlazení pleti , používají se však i při prevenci a léčbě  akné. Pomáhají i v boji proti pigmentovým skvrnám. Odstraněním odumřelé vrstvy kůže mohou vymizet jemné vrásky a zesvětlat pigmentové skvrny.

Argireline® (Acetyl Hexapeptide-8) : tato látka představuje revoluční novinku v účinném boji proti vráskám. Předchází vzniku vrásek a hluboké vrásky zmírňuje.