-E-

A   B   C-Č  D  E  F  G  H  CH  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R-Ř  S-Š  U  VW  X  Y  Z-Ž

E

Echinacea: třapatka nachová je velmi léčebnou bylinu (indiánskou), nejlepší léčebné účinky má její kořen. Extrakt z kořene třapatky se používá jako léčebná terapie regenerace buněk v krémech proti vráskám, pleť hydratuje a zpevňuje. V přírodní medicíně plní roli přírodního antibiotika, má antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Exfoliace: podporuje obnovu kůže vyhlazování vrásek a vyrovnáním textury kůže.

Elastinpatří mezi látky, kterým se v kosmetice věnuje často velká pozornost. Některé výrobky jsou založeny právě na doplnění elastinu do pokožky, protože bez něj jí bude chybět elasticita, pružnost a hlavně krása. Elastin je nerozpustná bílkovina, která tvoří hlavní součást pružných vláken ve tkáních živočichů. Největší množství elastinu se vyskytuje ve vláknech šlach, průdušek, plic a cév. Obsahuje také speciální aminokyseliny a látky jako glycin a prolin. Ty spolupracují na tom, aby elastin fungoval na těch místech v těle, pro která je určen. Množství elastinu v pokožce mizí s narůstajícím věkem..

Enzymy jsou komplexní proteiny, které jsou produkovány všemi živými organismy. Jsou hojně využívány v dermatologii a kosmetice jako složka kosmetických produktů. Enzymy se osvědčily při léčbě kožních onemocnění souvisejících se stárnutím kůže, akné, překrvením a pigmentací. Mezi další výhody patří pohlcování volných radikálů, odbourávání bílkovin, strukturální posílení, antibakteriální účinky a exfoliace. Zlepšují vzhled pokožky, předcházejí kožním problémům a zlepšují krásu pokožky. 

Epidermus (epiderm):  vnější vrstva pokožky

Epsonská sůl obsahuje hořčík, síru a kyslík. Přináší úlevu od bolesti svalů a používá se k léčbě fibromyalgie a artritidy. Urychluje regeneraci svalů po sportovním výkonu. Obsažený hořčík podporuje tvorbu spánkové hormonu (melatoninu) a účinně pomáhá organizmu bojovat se stresem. 

Esenciální oleje: používány k léčbě zvané aromaterapie. Oleje lze použít do koupelí, k masážím, inhalacím, zábalům, obkladům, do aromalamp (velmi vhodný přírodní „osvěžovač“ vzduchu).

Eukalyptus: výtažek z eukalyptu odstraňuje nečistoty z kožních pórů, které mohou způsobovat akné, nejednotný barevný tón a mdlý vzhled pleti. Zbavuje kůži zánětu a urychluje hojení jizev, které na pleti zůstaly z chronických kožních nemocí. Má silně protiplísňové a dezodorační účinky. Je povolený v přírodní kosmetice, vhodný pro vegany.

Extrakt: výtažek.

Nejprodávanější

6 položek celkem

Cena

169597
1169597

Značky

Položek k zobrazení: 6