60 položek celkem

Cena

29369
129369

Značky

Položek k zobrazení: 60
bombhoney pear lip treatment
Novinka
79 Kč
7021
Nahoru
Další produkty

 

Kosmetika pro mladé 13+

S příchodem puberty začíná naše tělo produkovat vysoké množství hormonů, které ovlivňují intenzitu tvorby kožního mazu. V tomto věku je dobré si osvojit některé návyky, které pomohou snížit dopad tvorby vřídků.

Sébum - látka, kterou produkují mazové žlázy, stojí v našem těle za pružností pokožky a vlasů. Tělo ho produkuje neustále, v pubertě však ještě není ustálená hladina skupiny hormonů androgenů, které tvorbu mazu podporují.

Seborbea je odborný název pro nadměrnou tvorbu kožního mazu. Ten může zabránit přirozenému odlupování odumřelé kůže (devaskamaci). Kůže pak zůstává na pokožce a může se zanítit. Vznikají komedony - černé a bílé tečky. Černá barva zapouzdřeného folikulu vzniká oxidací kožního mazu, nejedná se tudíž o nečistoty, ale o běžnou chemickou reakci naší pleti.

Papuly a pustuly jsou bolestivé, zarudlé pupínky.

Druhy akné:

  • Akné neonatorum - neboli novorozenecké zanícení.
  • Akné infantum - akné batolat.
  • Akné vulgaris - startuje v pubertě, ale mnoho lidí se s ním potýká v dospělosti. Při nesprávné péči o pleť se mohou vyskytnou drobné jizvičky.
  • Akné tarda - pozdní akné, vyvoláno například stresem nebo nesprávnou péčí o pokožku.

Existují rovněž tři stádia tvorby akné.

  • lehké akné (acne comedonica)
  • středně závažné (acne papulopustulosa)
  • těžké akné (acne conglobata).

Zrovna v době, kdy už si člověk uvědomuje dopad vzhledu na sociální život, zažívá první lásky a chce se přirozeně líbit, spustí puberta nekontrolovaný růst akné. Některé kosmetické přípravky však mohou pleť vysušit, to má za následek ještě větší produkci kožního mazu.

Jak na léčbu akné:

Většina běžné populace trpí lehkým až středním typem akné. V pubertě ještě není ustálený konečný typ pleti, proto je dobré volit kosmetické přípravky, které jsou na přírodní bázi, a možná bude chvilku trvat, než narazíte na typ kosmetiky, která vám sedne.

Je zapotřebí se o svoji pleť pečlivě starat, a to hned, jakmile se začnou objevovat první černé tečky.

Ideální je každé ráno a každý večer pleť omýt čistou vodou, případně speciálním mýdlem (obyčejné mýdlo nebo sprchový gel pleť vysuší), poté vyčistit pomocí vodičky a vatového (bavlněného) tamponu. Večer můžete připojit hydratační krém, pomůže regeneraci kožních buněk.
V pubertě je boj s akné běh na dlouhou trať, ale když se o svoji pleť pravidelně staráte, výsledky jsou viditelné.

Pokud vás trápí velké pupínky s tzn. bílou čepičkou, nikdy se je nesnažte propichovat, i když vás to bolí. Kosmetické služby zahrnují i profesionální odstraňování akné (černých teček a zarudlých pupínků), kde vše probíhá v čistém, příjemném prostředí.

Z nabídky našeho e-shopu doporučujeme:

Victoria beauty mýdlo s aktivním uhlím.

Povrchová struktura aktivního uhlí adsorbuje kožní maz a odumřelou kůži, čistí pleť do hloubky.

Victoria beauty Vegan Blemish Out AHA BHA Peelingová maska

Speciální pleťová maska pro mastnou a problematickou pokožku, čistí pokožku do hloubky, odstraňuje z jejího povrchu odumřelé buňky, prosvětluje stíny a jizvičky po akné.

vbblemish1 

SKINCYCLOPEDIA Koncentrované pleťové sérum pro problematickou pleť, akné 2% kyselina salicylová + tea tree olej 30 ml

Speciálně vyvinuté pleťové sérum k léčbě akné a regulaci tvorby mazu v mazových žlázkách. Hluboko proniká do pokožky a ucpaných pórů, pokožku čistí, odplaví z ní nahromaděné nečistoty a eliminuje nadměrnou mastnotu. Má exfoliační účinek, odstraní z pokožky odumřelé buňky a uvolní ucpané póry. Efektivně léčí zánětlivá ložiska na kůži a předcházím tvorbě jizev. 

Victoria beauty Černá slupovací maska s aktivním uhlím

HIT v současném kosmetickém světě! Skvělá slupovací maska s aktivním uhlím čistí pleť do hloubky, odstraní z ní veškeré nečistoty a černé tečky!