-L-

A   B   C-Č  D  E  F  G  H  CH  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R-Ř  S-Š  U  VW  X  Y  Z-Ž

L

Lanolin: olej získaný z vlny ovcí, používá se jako absorpční základ v řadě pleťové a vlasové kosmetiky.

Lalang válcovitý je středně vysoká subtropická trsnatá tráva, jejíž kořen je využíván v léčitelství. Extrakt z této rostliny obsahuje draslík a další látky, které mají silné a dlouhodobé hydratační schopnosti.

Lecitin - Fosfolipidy: působí zvenčí i zevnitř. Zvyšují intenzitu dýchání kůže a regulují buněčnou výměnu. Ovlivňují také měkkost a ohebnost, zamezují u normální a zvlášť suché kůže jejímu vysoušení po mytí. Tato vlastnost se také využívá v prostředcích na mytí vlasů. Regulují pH-hodnotu kůže a podporují přirozený ochranný plášť proti agresivním vlivům prostředí.

Lékořice: kořen lékořice obsahuje řadu účinných látek saponinového charakteru (glycyrhizin), dále flavonoid liquiritin, škrob, cukry pryskyřice a hořčiny.
Kořen se k léčebným účelům zpracovává do kapslí, tablet, tinktur a krémů. Lékořice zmírňuje příznaky chronické únavy a fibromyalgie, pomáhá při zažívacích potížích. Lékořice také pomáhá léčit ekzém. Působí proti tvorbě tmavých skvrn na pokožce.

Levandule  z květů levandule se získává esenciální levandulový olej. Přidává se do pleťové a vlasové kosmetiky pro své antiseptické a relaxační účinky, má příjemnou vůni. Levandulová voda je vedlejší produkt destilace květů levandule. Jedná se tedy o hydrosol nebo květinovou vodu, je přírodní ingrediencí pro hydrataci a zklidnění pokožky. Má protisvědivé a antiseptické účinky, je výbornou složkou pleťových vod, toniků a mlék, zejména pro citlivou pleť.

Lifting:  vyhlazování, vypínání, omlazování pokožky. Liftingové krémy a séra obsahují velké množství hodnotných olejů se zaměřením na zralou pleť.

Liposomy jsou mikroskopické částice, které dopravující výživné látky hluboko do podkoží.

Lotos: výtažek z lotosu funguje jako kožní kondicionér, udržuje správnou hydrataci pleti, zvlhčuje a napomáhá udržovat pleť hladkou a pružnou. Má antioxidační charakter, zlepšuje vylučování toxinů z těla a kůže. Napomáhá obnovovat kožní buňky a zabraňuje předčasnému stárnutí pleti. Činí pokožku hladkou a jemnou. 

Lopuch: extrakt z lopuchu, který má antiseptické a antibakteriální účinky vhodné k zklidnění  pleti. Olejový extrakt z lopuchu zvláčňuje, tonizuje a revitalizuje vlasovou pokožku.

Lipidy: mastné látky, zahrnující mastné kyseliny, mastné alkoholy, oleje, tuky a vosky, fosfolipidy, glykolipidy, sfingolipidy, steroidy, karotenoidy, terpenoidy.

Lufa (luffa): rostlina, ze které se po jejím zpracování šijí masážní a kosmetické žínky. Pěstuje se v tropických a subtropických krajích. Lufa masáží z pokožky odstraňuje odumřelé buňky a zanechává ji hladkou, jemnou a dokonale prokrvenou.

Nejprodávanější

1 položek celkem

Cena

99100
199100

Značky

Položek k zobrazení: 1