-R-Ř-

A   B   C-Č  D  E  F  G  H  CH  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R-Ř  S-Š  U  VW  X  Y  Z-Ž

R - Ř

Rajská jablíčka: obsahuje  skupinu ovocných kyselin. V kosmetice se používají již po staletí zejména pro své vlastnosti čistit a sjednotit pleť. Princip spočívá v uvolnění „lepu“, který přidržuje vnější vrstvu buněk k povrchu buněk  pleti.

Retinol: je čistou a zároveň nejsilnější formou vitamínu A. Je nezbytný pro správnou funkci epiteliálních buněk, které jsou také v horní vrstvě kůže. Retinol taky podporuje obnovu kožních buněk a tvorbu elastinu a kolagenu, látek, které brání stárnutí pleti. Má tedy významný anti-aging efekt.

Růže: Byla používána od starověku k léčbě rozličných problémů. Růžové okvětní lístky jsou používány pro výrobu růžové vody, která je ideálním základem pleťových tonik. Zjemňuje hrubou kůži, póry a dodává porcelánový vzhled. Bývá součástí mlék, krémů i masek pro zklidňující a jemný účinek. Má též luxusní aroma.

  • Růžová voda: vedlejší produkt destilace čerstvých růžových lístků. Tento hydrosol nebo květinová voda má přirozeně hydratační a protisvědivé účinky. Je tradiční součástí kosmetiky již od pradávna, je velmi vhodná zejména pro suchou, zralou nebo citlivou pleť.
  • Růžový olej: esenciální olej získaný parní destilací. Používá se pro výborně změkčující účinky na pokožku a pro příjemnou vůni.

Řasy : viz Mořské řasy

Rýže: Výtažek z rýže má schopnost stimulace tvorby kolagenu, chrání pokožku před působením volných radikálů, prosvětluje pigmentové skvrny.  Vlasům dodává  hedvábný lesk, vyživuje pokožku hlavy, zlepšuje vlasovou strukturu, zabraňuje vypadávání vlasů a stará se o jejich regeneraci. Rýže je také vhodná k eliminaci lupů. Rýže udržuje dobrou kožní elasticitu, zabraňuje předčasnému stárnutí, pomáhá při léčbě slunečních popálenin. Hydrolyzovaný rýžový protein snižuje otoky a tmavé kruhy pod očima tím, že zlepšuje mikrocirkulaci a zvyšuje proliferaci fibroblastů.

Nejprodávanější

14 položek celkem

Cena

59339
159339

Značky

Položek k zobrazení: 14