15 položek celkem

Cena

59339
159339

Značky

Položek k zobrazení: 15
6304 l
149 Kč
6304

A   B   C-Č  D  E  F  G  H  CH  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R-Ř  S-Š  U  VW  X  Y  Z-Ž

R - Ř

Rajská jablíčka: obsahuje  skupinu ovocných kyselin.V kosmetice se používají již po staletí zejména pro své vlastnosti čistit a sjednotit pleť. Princip spočívá v uvolnění „lepu“, který přidržuje vnější vrstvu buněk k povrchu buněk  pleti.

Retinol: je čistou a zároveň nejsilnější formou vitamínu A.Je nezbytný pro správnou funkci epiteliálních buněk, které jsou také v horní vrstvě kůže.Retinol taky podporuje obnovu kožních buněk a tvorbu elastinu a kolagenu, látek, které brání stárnutí pleti.Má tedy významný anti-aging efekt.

Růže: Byla používána od starověku k léčbě rozličných problémů. Růžové okvětní lístky jsou používány pro výrobu růžové vody, která je ideálním základem pleťových tonik. Zjemňuje hrubou kůži, póry a dodává porcelánový vzhled. Bývá součástí mlék, krémů i masek pro zklidňující a jemný účinek. Má též luxusní aroma.

  • Růžová voda: vedlejší produkt destilace čerstvých růžových lístků. Tento hydrosol nebo květinová voda má přirozeně hydratační a protisvědivé účinky. Je tradiční součástí kosmetiky již od pradávna, je velmi vhodná zejména pro suchou, zralou nebo citlivou pleť.
  • Růžový olej: esenciální olej získaný parní destilací. Používá se pro výborně změkčující ůčinky na pokožku a pro příjemnou vůni.

Řasy : viz Mořské řasy