-G-

 A   B   C-Č  D  E  F  G  H  CH  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R-Ř  S-Š  U  VW  X  Y  Z-Ž

G

Ginkgo biloba: extrakt z listů stromu ginkgo. V čínském bylinkářství se tento extrakt používá již téměř 3000 let. Má protizánětlivé a protialergické účinky, zklidňuje pleť a vlasovou pokožku. Spolu se zemědýmem lékařským (fumaria officinalis) tvoří vynikající ingredienci vlasových přípravků, zvyšuje schopnost vlasů absorbovat živiny a zlepšuje prokrvení vlasové pokožky.

Glycerin: rostlinný glycerín. Přírodní zvlhčovadlo, změkčovadlo a lubrikant, v přírodní kosmetice se používá po mnoho tisíciletí. POZOR syntetický glycerín „propylene glycol“ je pro pleť a pokožku hlavy vysoce dráždící.

Glycosaminoglycan: fucoid glycosaminoglycanu obsahuje vodu z chaluh, která má podobnou strukturu jako hydratující složky v lidském těle, ale proniká do pokožky třikrát rychleji než obyčejná voda.

Gluconic Acid ( kyselina glukonová ) je karboxylová kyselina, která vzniká oxidací na prvním uhlíku glukózy. Má antiseptické a chelatační vlastnosti (tvoří komplexy s kovovými ionty a tím ovlivňuje stabilitu nebo vzhled kosmetického produktu).

Grapefruit ( citrus paradisi ) je věčně zelený ovocný strom dorůstající výšky 5-10 m. Zmírňuje problémy spojené s křečovými žilami, pomáhá ředit krev a je výbornou prevencí před vznikem rakoviny, zejména plic a žaludku. Snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů, dny, revmatismu a artritidy. Grapefruitová jadérka působí jako silné přírodní antibiotikum, mají protizánětlivé a protiplísňové účinky. Extrakt z jader se uplatňuje při různých kožních onemocněních, kvasinkových infekcích a zánětech pochvy. Rovněž se podílí na zlepšení stavu alergií, astmatu nebo ekzémů a zabírá při aftech, akné, bradavicích či lupénce. Esenciální olej z grepu působí antidepresivně, osvěžuje a čistí lymfatický systém. Extrakt z grepu je součástí různých kosmetických přípravků.  

Nejprodávanější

2 položek celkem

Cena

199398
1199398

Značky

Položek k zobrazení: 2