-B-

A   B   C-Č  D  E  F  G  H  CH  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R-Ř  S-Š  U  VW  X  Y  Z-Ž

B

Bacocalmine: jde o přírodní výtažek z rostliny, který zabraňuje znečišťování a je vhodný pro citlivou pokožku. Bacocalmine ochraňuje před volnými radikály a fenykl dodává pocit svěžesti.

Bahno z mrtvého moře: přírodní minerální bahno z Mrtvého moře obsahuje 26 druhů minerálů a stopových prvků. Má velice dobré čistící účinky na pokožku. Používá se pro vyživující masky na obličej nebo tělo, popřípadě jako zábal na bolavé svaly a klouby.

Bambucké máslo - shea butter:  vzniká z výtažků velkých hnědých ořechů afrického stromu Shea tree - máslovníku, rostoucího v oblasti Nigerie a Ghany. Obsahuje viramíny A, E a F. Jedná se o vynikající změkčovač pokožky, má vysoký obsah mastných kyselin a dalších živin. Je ideální přísadou do pečujících krémů a do produktů chránících před sluncem a do vlasových kondicionérů. Je známé také pod názvem karité.Bambucké  máslo vzniká z výtažků velkých hnědých ořechů afrického stromu Shea tree - máslovníku, rostoucího v oblasti Nigerie a Ghany. Obsahuje viramíny A, E a F. Jedná se o vynikající změkčovač pokožky, má vysoký obsah mastných kyselin a dalších živin. Je ideální přísadou do pečujících krémů a do produktů chránících před sluncem a do vlasových kondicionérů. Je známé také pod názvem karité. 

Bergamot: působí antibakteriálně a protiplísňově, celkově zklidňuje, podporuje hojení a zajizvení, uvolňuje hladké svalstvo, osvěžuje a dezodoruje vzduch, osvědčuje se jako repelent.  Je vhodný  pro citlivou, svědivou, mastnou a problematickou pleť. Dezodoruje, osvěžuje. Přidává se do přípravků pro ústní hygienu - odstraňuje zápach z úst, je součástí přípravků pro intimní hygienu.

Beta glukan:  je unikátní přírodní komplexní polysacharid, schopný podporovat obranné reakce organismu proti bakteriálním a parazitárním chorobám. Podporuje obnovu buněk.

Brambory: silný antioxidant získávaný z brambor má protizánětlivé účinky, používá se do mlék a krémů ke zmírnění vrásek, chrání pleť.

Bioflavonoidy: viz. falovonoidy

Břečťan: používá se převážně do masážních mlék a přípravků proti celulitidě, tonizuje a vypíná pokožku, působí i proti mykózám. Obsahuje kyselinu jablečnou přírodní kyselina podporující tvorbu buněk (viz ovocné kyseliny fruit acids). Používá se také do šampónů a vlasových přípravků určených proti lupům a k léčbě vlasové pokožky. Obsahuje saponiny.