-C-Č-

A   B   C-Č  D  E  F  G  H  CH  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R-Ř  S-Š  U  VW  X  Y  Z-Ž

C - Č

Ceramidy jsou součástí krémů již mnoho let. Jsou složené z esfingosinu a mastné kyseliny. Tvoří 50 % naší kožní bariéry a jsou nezbytné pro udržení správné hladiny kožní vlhkosti, tvoří ochrannou vrstvu pokožky. Nedostatek ceramidů je spojený se suchou, svědící, podrážděnou a k poškození více náchylnou pokožkou. Podporují přirozenou ochrannou bariéru kůže a činí ji odolnější proti nepříjemným vlivům okolí. Tato bariéra brání např. růstu škodlivých bakterií a následnému zanícení pokožky. Ochraňují pokožku před předčasným stárnutím, zachovávají její přirozenou vlhkost.

Citrónmá čistící, astringentní a tonizační účinky na pokožku. Prosvětluje pigmentové skvrny, stařecké skvrny a pihy. Unavenou pokožku oživuje a omlazuje.

Citronová tráva (voňatka citronová) je druh aromatické traviny z čeledi lipnicovitých (Poaceae), který se využívá k léčebným i kosmetickým účelům. Z listů a zdřevnatělých částí voňatky citronové se parovodní destilací získává éterický olej, nejčastěji nazývaný pod anglickým názvem lemongrass, který má svěží, mírně sladké a bylinkové, citrusové aroma, díky kterému je často součástí parfémů a deodoratnů. Lemongrass je protizánětlivý, antibakteriální, antimikrobiální, protiplísňový a má konzervační účinky, čímž prodlužuje životnost produktu.

Celulitida je označení pro kosmetický problém, který se projevuje dolíčky, hrbolky, nerovností - pomerančovou kůží nejčastěji na břichu, bocích a stehnech. Jedná se o důsledek poruchy krevní a lymfatické mikrocirkulace ve tkáni. Postihuje až 90% žen  bez ohledu na tělesnou hmotnost.

Čokoláda: uvolňuje napětí, navozuje pocit dobré nálady a zpomaluje proces předčasného stárnutí. Díky čokoládovým přípravkům tělo přes pokožku vstřebává vitamíny, aminokyseliny, minerály, antioxidanty.