Jak správně pečovat o pokožku v očním okolí

Péče o oční okolí má svůj specifický charakter a důležitý je nejen správný výběr přípravků, ale i jejich následná aplikace.

Základem správné péče o pokožku v oblasti očí je používání správných přípravků, které jsou dostatečně šetrné a vhodné pro citlivé oční okolí. Pokožka v okolí očí je přibližně 10x tenčí než na jiných místech těla. Její tloušťka je pouhých 0,1 mm, proto se na ní rychle tvoří vrásky. Také podkoží je zde velmi řídké, snadno nasává vodu a má tedy sklony k otokům. První známky stárnutí se na pokožce začínají objevovat přibližně od 25 let, kdy začíná klesat počet kolagenových a elastinových vláken, důsledkem čehož pleť začíná ztrácet svoji pružnost. Proto je nutné začít s péčí o oční okolí již v tomto ranním věku.

1. Důkladné odličování

Během noci probíhají v pokožce důležité regenerační procesy, jejichž zásluhou vypadá pokožka ráno svěže a odpočatě. Pokud není pleť večer dostatečně odlíčená a vyčištěná, nemohou v ní probíhat tyto přirozené ozdravné procesy, tudíž dochází k opačnému nežádoucímu efektu, kdy nečistoty proniknou do hlubších vrstev kůže, kde mohou způsobit záněty nebo i vznik akné. Dalším důvodem pro pečlivé odlíčení očního okolí je možnost vstřebávání účinných látek v aplikovaných očních krémech a maskách.

Naše tipy na důkladné odlíčení pleti: 

Korejské kolagenové čisticí ubrousky Purederm s růžovým olejem

2. Kvalitní oční krém

Pleť kolem očí je velmi tenká a jemná a díky tomu je také náchylnější k projevům únavy a stárnutí. Aby si zachovala mladistvý vzhled co nejdéle, potřebuje oční krém se složením a konzistencí navrženými přesně pro její potřeby. U klasických pleťových krémů hrozí podráždění očí i citlivého očního okolí. Oční krémy bývají zaměřené na specifické problémy, které vznikají v očním okolí, jakými jsou například vrásky, otoky, kruhy, váčky či nežádoucí pigmentace. Proto je důležité pečlivé vybírání očního krému, abychom co nejefektivněji eliminovali daný problém.

Jak správně nanášet oční krém:

  • Před nanesením krému si dokonale vyčistěte pleť.
  • Pod oko a na horní oční víčko naneste několik teček očního krému.
  • Krém jemně vklepávejte bříšky prstů do pleti.
  • Směrem od vnitřního koutku oka pak zbytky krému jemně vmasírujte několika tahy.

Náš tip na oční krém:

Victoria Beauty Snail Extract Oční krém proti vráskám se šnečím extraktem

3. Problémy v očním okolí

Kruhy pod očima

Oční krémy zaměřené na prosvětlení očního okolí a redukci tmavých kruhů obsahují kofein, který je známý pro své povzbuzující a posilující vlastnosti. Prokrvuje a stimuluje cirkulaci krve, což pomáhá snižovat známky únavy v obličeji, redukovat otoky, odstraňuje a prosvětluje tmavé kruhy pod očima.  

Naše tipy :

Skincyclopedia Prosvětlující oční krém pro redukci tmavých kruhů

Skincyclopedia Vyhlazující oční krém na otoky a kruhy s matrixylem a kofeinem

Další účinnou složkou pro redukci kruhů v očním okolí je výtažek ze slunečnice. Učiněnou vychytávkou jsou gelové náplasti na oční okolí s výtažkem ze slunečnic korejské značky Purederm:

Purederm Gelové náplasti proti černým kruhům

Otoky v očním okolí 

S věkem cévy v očním okolí ochabují a kolem očí se může začít hromadit nežádoucí tekutina. Dalšími negativními faktory jsou UV záření, volné radikály, úbytek kolagenu, elasticity a pevnosti pleti i neustálé působení gravitace, která pleť táhne dolů. Oslabené cévy také mohou způsobovat, že se pod očima začnou hromadit krevní pigmenty a vytvoří se tmavé kruhy.

Pro okamžitou úlevu od otoků můžete použít vychlazené oční polštářky s výtažkem z okurky korejské značky Purederm nebo křišťálovou oční masku s kyselinou hyaluronovou značky Victoria beauty:

Purederm Zklidňující hydratační polštářky na oči s okurkou

Victoria beauty Kolagenová křišťálová maska s kyselinou hyaluronovou

Z dlouhodobějšího hlediska doporučujeme pravidelnou aplikaci očních náplastí s ginkgo bilobou korejské značky Purederm. Ginkgo biloba obsahuje více než 40 složek, prospěšných pro naši kůži, hlavně flavonoidy (chrání pokožku před poškozením) a terpenoidy (zlepšují průtok krve). Má protizánětlivé, anti alergické a zklidňující účinky na pokožku.

Purederm gelové náplasti na oční okolí s ginkgo bilobou

Pigmentace v očním okolí

Hnědé skvrny v oblasti očních kontur mohou někdy vyvolávat nepříjemné poznámky: “vypadáš unaveně”, “vypadáš smutně”, “jsi přepracovaná”, “vyspala ses dobře?” atp. Tenká kůže okolo očí je citlivá vůči vnitřním a vnějším faktorům, jako jsou hormony, znečištění, klima, stárnutí pleti, UV záření. Slunce hraje u vzniku hyperpigmentace očních kontur a tmavých kruhů pod očima důležitou roli. 

Jednou z neúčinnějších složek pro eliminaci pigmentových skvrn je vitamín C. Vitamín C je silný antioxidant který eliminuje volné radikály v pleti, snižuje produkci melaninu a zesvětluje pleť.

Naše tipy:

Victoria beauty VITAMIN C Age Pro Roll-on k prozáření očního okolí

Victoria beauty AGE PRO Vitamin C Hydrogelové oční masky s kyselinou hyaluronovou

oči