Jak vybrat správný parfém

Co byste měli vědět o významu složení, které uvádí každý výrobce u svého parfému.
 
To, jak parfém voní, nemůžeme posuzovat na první dojem. Vůně každého parfému se rozvíjí postupně, proto nás první dojem často klame. To je dáno zastoupením jednotlivých ingrediencí v parfému, které neuvolňují vonné esence najednou, ale postupně. Proto složení, neboli kompozici parfému, dělíme na tři části podle toho, jak se vonné akordy uvolňují: na hlavu, srdce a základ.
 
Při výběru parfému je důležité uvědomit si, že se jeho vůně rozkládá v těchto třech fázích a postupně se mění. Jen tak si můžete vybrat parfém, který vám bude vonět několik hodin a ne jen krátce po aplikaci.
 
 
1. Hlava parfému ( vysoké tóny )
Jedná se o první dojem z parfému, který je vnímán bezprostředně po aplikaci (1-5 minut). Tvoří jej malé a lehké molekuly, které mají schopnost se rychle odpařovat. Mají slabší fixační vlastnosti. Úkolem je harmonicky připravit parfém na úvod do další kompozici - srdce. Právě hlava parfému vytváří prvotní dojem celého parfému, proto je velmi důležitá pro prodej parfému (citrusy, květiny, čerstvé ovoce).
 
2. Srdce parfému ( střední tóny )
Představí se v době, kdy mizí top poznámky parfému a kůže tvoří chemickou reakci s parfémem. Jedná se o středně prchavé látky. Tyto kompozice je možné vnímat za několik minut a trvají více jak 1 hodinu.
 
3. Základ parfému ( nízké tóny )
Objeví se po vyprchání srdeční kompozice a jedná se o nejvíce stabilní a trvalé látky. Základ udává pevnost a hloubku parfému. Je vnímán již po 30 minutách od aplikace parfému a setrvává až 24 hodin. Jeho úkolem je naladit a vytvořit harmonické spojení s kůží a zafixovat parfém(pižmo, jantar, vanilka, kadidlo,...).
 
Kvalitní parfémy jsou míchány tak, aby se jejich vůně rozvíjela stejnoměrně a byla vyvážená. To znamená, aby jednotlivé složky všech tří fází (hlava, srdce, základ) navzájem ladily a tvořily harmonický celek.
 
Hlavními složkami dámských vůní jsou santalové dřevo, pižmo, vanilka, pivoňka, liči, frézie, konvalinka, magnolie, růže, ambra a cedrové dřevo. Parfémy pro muže tvoří převážně složky santalového dřeva, citrusů, máty, levandule, fialek, koření, ambry, dřeva a pačuli.
 
V našem eshopu salondoma.cz nabízíme širokou nabídku parfémových vod, které jsou inspirovány nejznámějšími světovými parfémy! Od originálů jsou téměř k nerozeznání, stojí však zlomek jejich ceny! 
 
Kompletní nabídka zde:
 
 Simex_970x310 (1)