Co jste možná nevěděli o složení parfémů

Co byste měli vědět o významu složení, které uvádí každý výrobce u svého parfému:
 
1. Hlava parfému
Jedná se o první dojem z parfému, který je vnímán bezprostředně po aplikaci (1-5 minut). Tvoří jej malé a lehké molekuly, které mají schopnost se rychle odpařovat. Mají slabší fixační vlastnosti. Úkolem je harmonicky připravit parfém na úvod do další kompozici - srdce. Právě hlava parfému vytváří prvotní dojem celého parfému, proto je velmi důležitá pro prodej parfému (citrusy, květiny, čerstvé ovoce).
 
2. Srdce parfému
Představí se v době, kdy mizí top poznámky parfému a kůže tvoří chemickou reakci s parfémem. Jedná se o středně prchavé látky. Tyto kompozice je možné vnímat za několik minut a trvají více jak 1 hodinu.
 
3. Základ parfému
Objeví se po vyprchání srdeční kompozice a jedná se o nejvíce stabilní a trvalé látky. Základ udává pevnost a hloubku parfému. Je vnímán již po 30 minutách od aplikace parfému a setrvává až 24 hodin. Jeho úkolem je naladit a vytvořit harmonické spojení s kůží a zafixovat parfém(pižmo, jantar, vanilka, kadidlo,...).
 
V našem eshopu salondoma.cz nabízíme širokou nabídku parfémových vod, které jsou inspirovány nejznámějšími světovými parfémy! Od originálů jsou téměř k nerozeznání, stojí však zlomek jejich ceny! Ceny již od 99 Kč!
 
Kompletní nabídka zde:
 
Simex_970x310 (1)