Každodenní péče o vlasy

Každodenní péče o vlasy

Nemusí se to zdát jako samozřejmost, ale kvalita vlasů demonstruje, jak o sebe člověk dbá a jak je na tom po zdravotní stránce. Na jejich kvalitě se odráží několik faktorů. Nesprávnou péčí si vlasy ničíme, proto je dobré se během života snažit zjistit informace, jak se o vlasy správně starat.

Máme vlasy rovné, vlnité, kudrnaté, jemné jako chmýří nebo pevné jako koňská žíně. Někomu se mastí více, někdo trpí suchou pokožkou, tvoří se mu lupy a trápí ho časté svědění hlavy.

Podoba vašich vlasů vychází z tvaru vlasového váčku. S tím, jestli máte vlasy jemné nebo kudrnaté se moc udělat nedá, snad jen chemické narovnání nebo trvalá. Stylingem můžete vzhled kštice na nějaký čas změnit, ale každý zásah se na jejich kvalitě projeví.

Co všechno se na kvalitě a zdraví našich vlasů projeví?

Předně je to používání žehliček na vlasy, díky kterým si sice můžete vytvořit krásný účes, ale vysoká teplota vlasy ničí. Zkuste žehličku nahřát na nejnižší stupeň. Nikdy nepoužívejte žehličku na mokré nebo napůl usušené vlasy. Před samotnou úpravou aplikujte na vlasy sérum, které je chrání.

Nebo sáhněte po natáčkách!  Můžete je natočit na lehce vlhké vlasy (ne úplně mokré) a několik hodin počkat, případně je můžete dosoušet na nízkou teplotu nastaveným fénem.

Teplotní skoky vlasům neprospívají. Přechod z tepla domova do mrazivého počasí vlasy vysuší, více se lámou.

Pokud můžete, vyhýbejte se gumičkám s kovovým sepnutím, kam se mohou vlasy zatrhnout.

Samostatná kapitola při péči o vlasy je používání šamponů a kondicionérů. Rozhodněte se podle typů vašich vlasů a vaší pokožky, jaký produkt zvolíte. Jinou péči vyžadují barvené vlasy, jinou přírodní porost.

Některé šampony mají tu nevýhodu, že mohou odstraňovat přirozený vosk a olej, který tělo produkuje, aby vlasy chránilo.

Tip našeho eshopu:

Maska na vlasy z řady Victoria Beauty se šnečím extraktem je vhodná k častému použití. Šnečí extrakt působí blahodárně na mazové žlázy. Hodí se na suché, barvené nebo chemicky upravené vlasy. Aplikuje se na umyté a ručníkem osušené vlasy. Pro běžnou péči můžete nechat působit cca 5 minut, hodí se však i k delší regeneraci, v takovém případě vlasy s balzámem zabalíme do ručníku a necháme půl hodiny působit. Poté už jen opláchnout vodou a je to. Výhoda v delší regeneraci se nabízí - půl hodiny odpočívat, přečíst si povídku, kapitolu z rozečtené knihy, uvařit si čaj, udělat si nehty, cokoliv, co vám udělá dobře a u čeho si odpočinete.

Po opláchnutí je lepší nechat vlasy uschnout přirozenou cestou. Pro zabránění zacuchání doporučujeme vodu z vlasů vysát bavlněným ručníkem, nikdy vlasy netřeme a přehnaně neždímeme.

Častým česáním, nebo česáním za mokrého stavu, se vlasy také poškozují. Nebojte se, tento problém rozhodně není tak fatální, abyste se museli česaní vyhýbat, stačí používat kvalitní hřebeny.

Z našeho e-shopu doporučujeme Standelli masážní hřeben. Jeho výhoda tkví v rozložení jednotlivých štětin a jejich pevnosti. Vlasy lehce rozčeše a zároveň krásně masíruje kůži. Masáží se pokožka hlavy uvolní. Na velmi zacuchané vlasy doporučujeme použít sérum na lehké rozčesávání.

Správná životospráva je faktor, na který se při péči o vlasy často zapomíná. Ranní jógou vlasům na první pohled nic nedáváme, ale vnitřní harmonie a klid se na kvalitě vlasů odrazí. Taktéž strava je velmi důležitá. Takže čerstvé ovoce a zelenina, lněná semínka, potraviny bohaté na křemík nebo zinek, hodně vitamínu B2. Zkuste se přes den vyhýbat slazeným, průmyslově vyráběným nápojům.  Můžete si den předem udělat třeba bylinkový čaj a nebo pít jen čistou vodu. Vězte že nejen vaše vlasy vám za tento typ pitiva “poděkují”.

Novinkou máme v našem eshopu ekologicky čistou vlasovou kosmetiku OGX! 

OGX je značka pro ty, kteří chtějí od vlasové kosmetiky víc a všímají si jejího složení.
V portfoliu značky najdete šampony, kondicionéry i produkty péče o vlasy, jako jsou např.
různé hydratační či regenerační oleje.

  • OGX se inspiruje produkty profesionálních kadeřníků
  • OGX používá exotické ingredience
  • OGX neobsahuje parabeny
  • OGX používá originální obaly, které snadno odlišíte od jiných značek
  • …a navíc naprosto senzačně a neodolatelně voní!

ogxbannervlasy1