Pleťové masky s extraktem šnečího slizu jsou novým kosmetickým hitem

Tento ,,trhák“ objevil chilský lékař Fernardo Bascunan, který ze šnečích extraktů vyrobil pleťovou vodu a regenerační krém. O výrobky byl obrovský zájem a jejich prodej se začal rozšiřovat.

Fernarda k objevu inspirovali lidé, kteří se zabývali chovem hlemýžďů na jedné farmě v Jižní Americe. Ti totiž říkali, že se jim neobvykle rychle hojí zranění, a všiml si také, že manuální pracovníci na šnečích farmách mají mnohem jemnější ruce než jiní pracovníci v té samé oblasti. Poté zjistil, že ve šnečím slizu jsou obsaženy přírodní regenerátory buněk, které mají  na lidskou kůži prokazatelně prospěšné hojivé účinky.

Šnečí sliz obsahuje alantoin, který stimuluje buňky k jejich regeneraci a má na pokožku zvláčňující, čistící a léčebné účinky
. Dále je bohatý na kyselinu glykolovou, která má na pokožku výrazný vyhlazující efekt, napomáhá k obnově pleťových buněk, pokožku hydratuje a celkově zlepšuje její strukturu. Díky této kyselině se také zlepšuje elasticita pokožky, dochází k prosvětlení a vybělení nežádoucí pigmentace, napomáhá léčit akné, redukuje nadměrnou tvorbu mazu v mazových žlázkách, léčí pokožku sluncem spálenou a vyhlazuje jizvy. Také obsahuje kolagen, jehož úbytek má za následek stárnutí pokožky a řadu vitamínů  A, E, a C. V neposlední řadě je ve šnečím slizu obsažen elastin, který je důležitý pro zachování pružné a pevné pokožky.

Extrakt se odebírá z hlemýžďů druhu Helix Aspersa (stejný druh se používá ve Francii ke konzumaci), kteří žijí ve volné přírodě. Před odebráním extraktu je hlemýžď očištěn a prochází speciální procedurou a po odebrání extraktu je hlemýžď vrácen do chovu.

Počátkem letošního roku uvedla na trh světově známá firma Adwin Korea, zabývající se výrobou profesionálních pleťových masek, absolutně převratnou novinku v péči o pokožku – speciální trojrozměrné buničité 3D masky s obsahem šnečího extraktu. Tato firma zastupuje výrobu pleťové kosmetiky značek Skinlite a Purederm, které se úspěšně prodávají po celém světě.

Pleťová maska k prosvětlení pokožky Ampule+3D maska s extraktem ze šneků

Pleťová maska Regenerační ampule s kolagenem+3D maska se šnečím extraktemPleťová maska k prozáření pleťových buněk ampule s kolagenem+3D maska se šnečím extraktem


Pleťová maska Omlazující ampule s kolagenem+3D maska se šnečím extraktemRegenerační program pro obnovení pokožky ve dvou krocích kombinuje přednosti ampulí a pleťové masky pro maximální pěstící výsledek.

1. krok : aktivní složky obsažené v ampuli pronikají hluboko do pokožky, kde prozáří pleťové buňky, sjednotí barevný tonus pleti a připraví pokožku pro lepší průnik a účinnost aktivních složek obsažených v 3D pleťové masce.
2. krok : aplikace 3D masky, která je vyrobená z trojrozměrného buničitého materiálu, ideálně přilne k obličeji a umožní tak pokrýt oblasti, které běžná plochá maska pokrýt nedokáže – okraje obličeje a čelisti. Obsahuje výtažek ze šneků, který má vynikající regenerační vlastnosti pro pokožku.

 
 Cena masek se pohybuje do 100 Kč/kus. Více ZDE