Síla AROMATERAPIE a jak ovlivňuje naší mysl

AROMATERAPIE představuje příjemnou terapii, při níž se spojuje požitek z vůně s ozdravnou silou dotyku. Umožňuje individuální přístup, širokou škálu prostředků i způsobu využití a v mnoha případech nabízí šetrnou alternativu ke klasickým léčebným postupům.

Aromaterapie doslova znamená "léčba pomocí vůně". Skutečnost, že vůně dokáže ovlivnit lidskou psychiku a působit na ni, ví lidstvo již odpradávna a potvrzují to i novodobí psychiatři a psychoterapeuti. Vhodně zvolená vůně nám pomůže odstranit únavu, snížit napětí a stres, povzbudit náladu. 

Aroma difuzéry umožňují jednoduše a efektivně využít koncentrované síly esenciálních olejů a vytvořit doma voňavé, zdravé a harmonizující prostředí.

Jak jednotlivé vůně působí na naší mysl:

1. Angelika: řadí se k sladkým a příjemným vůním. Má antiseptické účinky, posiluje psychiku, je vhodná při nachlazení, pomáhá rozpouštět hlen v dýchacích cestách, je vhodná při bronchitidě, navozuje hluboký spánek.

2. Anýz: opět se jedná o sladkou vůni. Anýz působí na trávicí trakt. Zmírňuje křeče, menstruační obtíže a čistí dýchací cesty. Zmírňuje úzkost, podporuje tvorbu mateřského mléka a zklidňuje mysl. Nepoužívejte anýzovou esenci v těhotenství a není vhodná ani pro děti do 30 měsíců.

3. Bazalka: intenzivní sladce kořenitá vůně. Pozitivně ovlivňuje nervový systém a mozkovou činnost. Má zklidňující účinky, zmírňuje křeče v trávicím ústrojí, uvolňuje dýchací cesty, bojuje proti úzkosti a bolestem hlavy, posiluje koncentraci. Navíc odpuzuje hmyz a podporuje pocení. Tuto esenci nepoužívejte v těhotenství.

4. Benzoe: voní lehce po vanilce. Používá se pro navození stavu meditace. Je to antiseptické sedativum. Napomáhá k léčbě dýchacích cest, usnadňuje vykašlávání, doporučuje se při astmatu a bronchitidě. Čistí a posiluje slezinu a slinivku, pomáhá od starostí, zklidňuje mysl.

5. Bergamot: citrusovo-květinová vůně, která je lehce nasládlá. Pochlubit se může svými protiplísňovými a dezinfekčními účinky. Podporuje trávení, hojení jizev, tiší bolest, zklidňuje, uvolňuje křeče hladkého svalstva. Báječně se hodí do kuřáckých místností. Není vhodný při slunění.

6. Borovice: svěží lesní vůně. Jejími přednostmi jsou dezinfekční vlastnosti, ničí původce nemocí a zlepšuje prokrvení sliznic. Uvolňuje rýmu, pomáhá při astmatických onemocněních a pozitivně ovlivňuje náladu. Zklidňuje, působí proti stresu, depresím i nespavosti.

7. Cedrové dřevo: svěží vůně s antiseptickými, protizánětlivými a baktericidními účinky. Regeneruje, obnovuje duševní i tělesnou sílu, prokrvuje organismus a zlepšuje erotické prožitky. Pomáhá zprůchodnit cévy a lymfatický systém. Nedoporučuje se používat v prvních 20 dnech těhotenství.

8. Citron: svěží citrusová vůně. Vhodný při duševní námaze, pomáhá od stresu, zklidňuje mysl, má antiseptické účinky, je vhodný na celkové pročištění organismu, bojuje proti celulitidě, obezitě, aterioskleróze, žlučníkovým a močovým kamenům. Čistí žaludek a střeva, osvěžuje.

9. Citronová tráva: svěží citrusová vůně. Působí antibakteriálně, ulevuje od svalového napětí a bolesti hlavy. Pomáhá lepší koncentraci, má povzbuzující účinky, snižuje horečku, tiší bolesti hlavy a odpuzuje hmyz.

10. Cypřiš: svěží dřevitá vůně. Tiší bolest, zklidňuje, pomáhá proti úzkosti, depresi, má antibakteriální účinky. Zmírňuje premenstruační syndrom a pomáhá při menopauze. Je vhodný při nachlazení, chřipce, kašli, alergické rýmě. Odpuzuje hmyz. Není vhodný při vysokém krevním tlaku a při epilepsii.

11. Černý pepř: ostrá kořeněná vůně. Pomáhá při bolestech namožených svalů, při nachlazení, snižuje horečku, působí na správné trávení, prohřívá organismus a zmírňuje bolesti břicha.

12. Divoká višeň: intenzivní sladká květinová vůně. Pozitivně ovlivňuje psychiku, je zdrojem dobré nálady, provoní místnost, uvolní a povzbudí. Vhodná pro romantické okamžiky, zlepšuje erotické vnímání.

13. Eukalyptus: svěží intenzivní vůně. Vhodná na dýchací obtíže, čistí dýchací cesty, pomáhá při migréně a bolestech hlavy, podporuje koncentraci, čistí vzduch a napomáhá hojení ran.

14. Fenykl: svěží kořeněná vůně. Zklidňuje a tiší bolest, působí antibakteriálně, vhodný při trávicích obtížích, podporuje chuť k jídlu. Usnadňuje vykašlávání a příznivě působí na dýchací cesty.

15. Grapefruit: svěží citrusová vůně. Působí pozitivně na psychiku, proti depresím, stavům úzkosti, osvěžuje mysl, dezinfikuje vzduch, působí proti únavě a má vliv na regulaci potních žláz.

16. Jasmín: svěží květinová vůně. Navozuje radost, euforii, optimismus. Uvolňuje napětí a přináší klid. Umocňuje erotické prožitky, osvobozuje mysl, působí proti neklidu.

17. Jedle: svěží lesní vůně. Má antiseptické účinky, vhodná pro uvolnění organismu, při nedostatečném prokrvení končetin. Pročišťuje vzduch, ulevuje od revmatických bolestí, osvěžuje.

18. Ledový vítr: mentolovo-eukalyptová vůně. Vhodná při dýchacích obtížích, povzbuzuje tělo i mysl, uvolňuje napětí a pomáhá při nachlazení. Má antiseptické a antivirální účinky.

19. Levandule: svěží levandulová vůně. Má antiseptické účinky, pomáhá při nespavosti, bolestech hlavy a migréně, dezinfikuje vzduch, snižuje krevní tlak, čistí dýchací cesty, pomáhá při chřipce a nachlazení.

20. Limetka: svěží citrusová vůně. Zbavuje únavy, mírní deprese, stavy úzkosti, neklid, rozveseluje. Má antiseptické a antivirální účinky. Zlepšuje průchodnost dýchacích cest.

21. Mandarinka: svěží citrusová vůně. Uvolňuje psychické napětí, bojuje proti stresu, nespavosti a úzkosti, velmi dobře působí na děti (harmonizuje dětskou psychiku), reguluje zažívání a funkci střev.

22. Máta: osvěžující bylinková vůně. Máta povzbuzuje mozek, posiluje imunitu, působí antisepticky a antibakteriálně. Osvěžuje a harmonizuje ducha, uvolňuje hleny, mírní bolesti hlavy.

Několik informací o aroma difuzérech:

Po otevření lahvičky do ní vložíte bambusové tyčinky, které jsou součástí balení. Čím větší počet tyčinek do lahvičky ponoříte, tím silněji bude vonná esence cítit ve vašem interiéru. Intenzitu můžete zvýšit ještě tím, že cca 1 x týdně vyjmete z difuzéru tyčinky, otočíte je namočenou částí vzhůru a do tekutiny ponoříte tu část, která je suchá a byla ve vzduchu. Všeobecně však platí, že aroma difuzéry jsou určeny pouze pro malé prostory, jako jsou koupelny, toalety, malé vstupní haly či pracovny. Pokud svůj aroma difuzér umístíte do většího prostoru, pak budete velmi zklamáni nebo musíte do těchto prostorů vložit více difuzérů.

Složení Aroma difuzérů:

V lahvičkách, které u nás zakoupíte s vybranou vůní, je směs přírodních aroma olejů a jejich konzervantů. Konzervanty jsou nezbytnou součástí všech aroma difuzérů, které se na trhu prodávají. Bez nich by se totiž přírodní aroma oleje obsažené v difuzéru po jeho otevření velmi rychle zkazili stejně tak, jako se zkazí ovoce, když jej necháte ležet volně na vzduchu. A pokud mají difuzéry vydržet ve vašem interiéru několik měsíců, tak jak jejich výrobci uvádějí, bez konzervantů se aroma difuzér neobejde. Můžeme Vás však ujistit, že všechny námi prodávané výrobky podléhají velmi přísným testům, a jsou zcela nezávadné. Nevěřte tedy žádnému prodejci, že zrovna ten jeho aroma difuzér je čistě pouze přírodní esencí, s ohledem na zákony přírody je to nesmysl.

Kompletní výběr BYTOVÝCH AROMA DIFUZÉRŮ naleznete na našem eshopu zde: