Tajemství krásy korejských žen

Tajemství krásy korejských žen

Je všeobecně známo, že korejské ženy jsou téměř posedlé vlastním vzhledem. Myslí si, že pro muže je vzhled ženy nejdůležitější. Uvádí se, že utrácejí třetinu ze svých příjmů jen na to, aby byly krásné, protože investice do vzhledu jim tak přinese bohatšího a úspěšnějšího manžela. Dodejme však ale také, že dokonalý vzhled není jednoduchý boj. Vyžaduje každodenní péči a samozřejmě i investici do kvalitních produktů.

Korejským ideálem je dokonalá pleť. Hladká, sněhobílá tvář se zdravě růžovými líčky. Jak? ale o svou pleť Korejky pečují, aby taková opravdu byla? Jaké jsou jejich triky?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaKorejské generace si předávají nejrůznější rodinné recepty z pokolení na pokolení, zároveň však ale využívají nejnovější moderní trendy v oblasti kosmetiky. Korejská kosmetika je pro své účinky velmi známá, ať už se jedná o čistící, rozjasňující, vyhlazující či proti-stárnoucí kosmetiku. Tato kosmetika využívá nesčetné množství extraktů z exotických bylin pěstovaných právě na korejském poloostrově.

Základem v péči o pleť je denní používání esenciálních olejů, sér, tonik, hydratačního krému a v neposlední řadě také pleťových masek. Nejméně dvakrát týdně si každá korejská žena dopřeje obličejovou masku, a to i na noc. V noci totiž pokožka nejlépe regeneruje a pokud použijí masku, ráno se probudí s rozjasněnou zářící pletí. Trikem je také obličejová masáž pro správnou cirkulaci krve, hydrataci a zároveň zvýšení pružnosti pokožky.

Dalo by se říci, že pro korejské ženy a dívky je péče o pleť a vůbec pro celé tělo jakýsi rituál, který provádí každý den. Týká se i jejich stravy, která je zdravá a pestrá a často provádějí detoxikaci organismu. Bylinky jako zelený čaj, ženšen, mořské řasy, ovesné vločky, extrakty z ovoce a další jsou v jejich jídelníčku ale i v kosmetice. Alfou omegou je také ochrana proti slunci.

 

A jak rituál korejských žen probíhá? Přibližme si jej alespoň v základních krocích:

  1. ČIŠTĚNÍ PLETI

Čištění je nepochybně základ nejen v Korey. Spát s make-upem nepřipadá v úvahu a každý večer i ráno (hlavně večer!) by se měla pleť řádně vyčistit od veškerých nečistot. Korejské ženy používají hydrofilní oleje, které vmasírují do pokožky. Obličej masírují několik minut a poté jej opláchnou vodou.

  1. DRUHÉ ČIŠTĚNÍ

aaaaaaaaaaasgsg

 

Po oleji následuje použití čistící pěny či gelu. Ten se napění pomocí čistící houbičky, pěna pronikne do póru a dokonale je vyčistí.

 

Purederm Houbička na čištění pórů

 

 

 

 

  1. PEELING

stažený soubor

Peeling jakožto odstranění již odumřelých buněk je velmi důležitým krokem. Odumřelé buňky se odstraní a pleť zůstane hladká, svěží, čistá.Purederm Čisticí peelingový gel

 

 

Purederm Čisticí peelingový gel

 

 

 

  1. TONIK ČI MICELÁRNÍ VODA

Po peelingu a čištění je vhodné obnovit přirozené pH pokožky. Na ještě vlažnou lehce vlhkou pokožku nanesou tonik, kterým dočistí a tonizují pleť.

  1. ESENCE

Další populární vychytávkou je esence. Jedná se o přípravek u nás ne příliš známý, svou konzistencí připomíná želé. Obnovuje rovnováhu pleti po jejím mytí a čištění, hydratuje a napomáhá lepšímu vstřebávání následně aplikovaného séra.

  1. SÉRUM

zlatésérumplet.jpg2.jpgmalá

 

 

Sérum připraví pleť na další krok, tedy na nanesení hydratačního krému či pleťové masky. Nutné je vybrat sérum vhodné pro váš typ pleti, nejlépe ze stejné řady jako je následně použití krém, jelikož se tyto produkty doplňují. Sérum je často v podobě lahvičky s kapátkem.

 

 

Victoria Beauty Active gold Protivráskové zlaté sérum s aktivním 24k zlatem

 

 

  1. MASKA

Jednorázová maska nejrůznějších variant. Korejky nejčastěji používají fleecové či buničité masky. Jedná se o pláténko nasáklé aktivní tekutinou, která se po přiložení vstřebá do vaší pleti. Hydratuje, vyživuje, rozjasňuje. Skvělou variantou jsou take hydrogelové masky, které poskytnou maximální hydrataci pleti.ads370_detail_10

Korejské pleťové masky Purederm a Skinlite

  1. KRÉM

snail_nat_1

 

 

Velmi zásadní je krém. Korejky volní krémy, které konzistencí připomínají spíše gel a jsou tedy lehčí. Velmi populární je u Korejek šnečí extrakt, který má blahodárně účinky na naši pleť. Výborně regeneruje a to i drobná poranění, jizvy či akné a má proti-stárnoucí účinky, redukuje vrásky. Zároveň je také vhodné použít krém na oční okolí.

Victoria Beauty Natural snail HYDRA-REST Protivráskový krém

 

 

  1. MASKA NA NOC

Hitem v Korey je takzvaný sleeping pack. Jedná se o masku v gelové konzistenci, která se aplikuje na noc a smývá se až ráno. Jak jsme již uváděli, regenerace pokožky ve spánku je nejintenzivnější. Maska pleť přes noc vyživí a ráno pak žena vypadá svěže a mladistvě.

  1. OCHRANA PŘED SLUNCEM

Přes den Korejky doporučují používat BB krémy či kvalitní make-upy s ochranným UV faktorem, které ta ochrání pleť před sluncem

 

VYCHYTÁVKY

Skvělé jsou také nejrůznější vychytávky. Pásky na nos, které vyčistí ucpané póry či kolganeové polštářky na kruhy pod očima, které se uchovávají ve znovu uzavíratelném obalu v lednici, tudíž při aplikaci schladí oční okolí a zároveň kolagenová složka pokožku hydratuje a rozzáří.

aaaaaaaaaaaaegggqgw

A co vy? Zvládly byste dodržet tento rituál každý den? Mnoho žen, které tento rituál vyzkoušely, potvrzují že kvalita pleti se jim nesrovnatelně zlepšila a vypadá mladistvěji. Zkuste to také a vyzkoušejte produkty Korejské kosmetiky:

KOREJSKÁ KOSMETIKAaa1a1a1a1a1a1