Tajemství krásy korejských žen

Tajemství krásy korejských žen

Je všeobecně známo, že korejské ženy jsou téměř posedlé vlastním vzhledem. Myslí si, že pro muže je vzhled ženy nejdůležitější. Uvádí se, že utrácejí třetinu ze svých příjmů jen na to, aby byly krásné, protože investice do vzhledu jim tak přinese bohatšího a úspěšnějšího manžela. Dodejme však ale také, že dokonalý vzhled není jednoduchý boj. Vyžaduje každodenní péči a samozřejmě i investici do kvalitních produktů.

Korejským ideálem je dokonalá pleť. Hladká, sněhobílá tvář se zdravě růžovými líčky. Jak? ale o svou pleť Korejky pečují, aby taková opravdu byla? Jaké jsou jejich triky?

Korejské generace si předávají nejrůznější rodinné recepty z pokolení na pokolení, zároveň však ale využívají nejnovější moderní trendy v oblasti kosmetiky. Korejská kosmetika je pro své účinky velmi známá, ať už se jedná o čistící, rozjasňující, vyhlazující či proti-stárnoucí kosmetiku. Tato kosmetika využívá nesčetné množství extraktů z exotických bylin pěstovaných právě na korejském poloostrově.

Základem v péči o pleť je denní používání esenciálních olejů, sér, tonik, hydratačního krému a v neposlední řadě také pleťových masek. Nejméně dvakrát týdně si každá korejská žena dopřeje obličejovou masku, a to i na noc. V noci totiž pokožka nejlépe regeneruje a pokud použijí masku, ráno se probudí s rozjasněnou zářící pletí. Trikem je také obličejová masáž pro správnou cirkulaci krve, hydrataci a zároveň zvýšení pružnosti pokožky.

Dalo by se říci, že pro korejské ženy a dívky je péče o pleť a vůbec pro celé tělo jakýsi rituál, který provádí každý den. Týká se i jejich stravy, která je zdravá a pestrá a často provádějí detoxikaci organismu. Bylinky jako zelený čaj, ženšen, mořské řasy, ovesné vločky, extrakty z ovoce a další jsou v jejich jídelníčku ale i v kosmetice. Alfou omegou je také ochrana proti slunci.

 A jak rituál korejských žen probíhá? Přibližme si jej alespoň v základních krocích:

  1. ČIŠTĚNÍ PLETI

Čištění je nepochybně základ nejen v Koreji. Spát s make-upem nepřipadá v úvahu a každý večer i ráno (hlavně večer!) by se měla pleť řádně vyčistit od veškerých nečistot. Korejské ženy používají hydrofilní oleje, které vmasírují do pokožky. Obličej masírují několik minut a poté jej opláchnou vodou.

  1. DRUHÉ ČIŠTĚNÍ

Po oleji následuje použití čistící pěny či gelu. Ten se napění pomocí čistící houbičky, pěna pronikne do póru a dokonale je vyčistí.

Náš tip: Victoria Beauty Snail Extract Čisticí pěna se šnečím extraktem, 160 ml

  1. PEELING

Peeling jakožto odstranění již odumřelých buněk je velmi důležitým krokem. Odumřelé buňky se odstraní a pleť zůstane hladká, svěží, čistá. 

Náš tip: Ariul Antistresový čisticí peelingový gel 150 ml

 

 4. TONIK ČI MICELÁRNÍ VODA

Po peelingu a čištění je vhodné obnovit přirozené pH pokožky. Na ještě vlažnou lehce vlhkou pokožku nanesou tonik, kterým dočistí a tonizují pleť.

Náš tip: Ariul 7 DAYS Minerální vitamínová mlha Phyto-6 complex 150 ml

  1. ESENCE

Další populární vychytávkou je esence. Jedná se o přípravek u nás ne příliš známý, svou konzistencí připomíná želé. Obnovuje rovnováhu pleti po jejím mytí a čištění, hydratuje a napomáhá lepšímu vstřebávání následně aplikovaného séra.

  1. SÉRUM

Sérum připraví pleť na další krok, tedy na nanesení hydratačního krému či pleťové masky. Nutné je vybrat sérum vhodné pro váš typ pleti, nejlépe ze stejné řady jako je následně použití krém, jelikož se tyto produkty doplňují. Sérum je často v podobě lahvičky s kapátkem.

 Victoria beauty 24K Gold Silk Omlazující sérum s matrixylem, mořským kolagenem a kyselinou hyaluronovou 20 ml 

  1. MASKA

Jednorázová maska nejrůznějších variant. Korejky nejčastěji používají textilní či buničité masky. Jedná se o pláténko nasáklé aktivní tekutinou, která se po přiložení vstřebá do vaší pleti. Hydratuje, vyživuje, rozjasňuje. Skvělou variantou jsou také hydrogelové masky, které poskytnou maximální hydrataci pleti.

Náš tip: Purederm MG gel Hydrogelová hydratační pleťová maska

8. Pleťový krém

9. Pleťová maska na noc

Hitem v Koreji je takzvaný sleeping pack. Jedná se o masku v gelové konzistenci, která se aplikuje na noc a smývá se až ráno. Jak jsme již uváděli, regenerace pokožky ve spánku je nejintenzivnější. Maska pleť přes noc vyživí a ráno pak žena vypadá svěže a mladistvě.

Náš tip: Ariul Glow Watermelon Sleeping mask Hydratační krém/maska na noc 80 g

  1. OCHRANA PŘED SLUNCEM

Přes den Korejky doporučují používat BB krémy či kvalitní make-upy s ochranným UV faktorem, které ta ochrání pleť před sluncem

VYCHYTÁVKY

Skvělé jsou také nejrůznější vychytávky. Pásky na nos, které vyčistí ucpané póry či kolagenové polštářky na kruhy pod očima, které se uchovávají ve znovu uzavíratelném obalu v lednici, tudíž při aplikaci schladí oční okolí a zároveň kolagenová složka pokožku hydratuje a rozzáří.

Náš tip: Purederm Protivráskové náplasti pod oči s kolagenem 6 párů 12 ks

A co vy? Zvládly byste dodržet tento rituál každý den? Mnoho žen, které tento rituál vyzkoušely, potvrzují že kvalita pleti se jim nesrovnatelně zlepšila a vypadá mladistvěji. Zkuste to také a vyzkoušejte produkty Korejské kosmetiky:

KOREJSKÁ KOSMETIKAaa1a1a1a1a1a1