Vliv znečištěného prostředí na naši pokožku - jak se chránit?

Na kvalitu naší pleti a pokožky má vliv mnoho faktorů. Roli hraje náš zdravotní stav, hormonální rovnováha, životní styl, psychické rozpoložení, spánek či strava. Kromě těchto vlivů však musíme brát v potaz i vlivy vnější, neboli vlivy prostředí, ve kterém žijeme. Všichni jsme již určitě slyšeli, že znečištěné prostředí, smog ale i například UV záření má negativní vliv na naši pleť a pokožku. V dnešní době se těmto vlivům již nevyhneme, proto je třeba naši pleť dostatečně chránit.

Volné radikály
A kdo je původcem? Jsou jím reaktivní molekuly, neboli volné radikály, které se tvoří vlivem ostatních procesů, jako např. vlivem slunečního záření nebo působením cigaretové kouře. Volné radikály se tvoří, když normální funkční buňky mutují při napadení znečišťujícími látkami v městském ovzduší. V důsledku toho je pleť náchylnější k předčasnému stárnutí a vysušování.

Na jaké negativní vlivy je třeba si dát pozor?

Pleti se při dennodenním pobytu ve znečištěném městském prostředí často špatně dýchá. Hromadí se v ní toxiny, zhoršuje se její okysličování a schopnost přirozené regenerace. Nečistoty z ovzduší se na pleti usazují, proto je základ důkladné odlíčení, ideálně přípravkem s detoxikačními účinky. Vhodná je také aplikace detoxikační pleťové masky, alespoň 1-2x týdně.

Pouze účinně regenerovaná pleť se může postupně zbavovat toxinů, vyhlazovat, projasňovat a působit mladším dojmem. Proto se důkladně o svojí pokožku starejte, ráno po probuzení i večer před spaním. Po ránu je nutnost pleť připravit na dlouhý den, kdy musí odolávat nástrahám v podobě líčidel, smogu, stresu a dalších škodlivin. Večer je třeba ji důkladně očistit a dopřát ji zaslouženou regeneraci. 

Detoxikační masky VICTORIA BEAUTY

38003768_2269664076393809_1085765662254563328_n

Hodiny a dny strávené ve znečištěném ovzduší a zimním smogu také ale způsobí, že škodlivé látky pronikají kůží do hloubky a urychlují v buňkách oxidační procesy. Tyto velmi malé částice prachu pronikají do horních vrstev pokožky, kde mohou způsobit nespecifické zánětlivé procesy. Podporují také tvorbu vrásek a stárnutí naší pleti, jelikož oxidační procesy narušují buńky, zejména stavební protein kolagen. Dále také dochází k vysoušení a hyperpigmentaci. Nutností je tedy podpořit regeneraci hloubkové struktury naší pleti a zároveň použití ochranných faktorů, které zabrání proniknutí škodlivin do pokožky. Je vhodné zvolit krémy s ochrannými faktory a bohaté na antioxidanty. Dále pak jsou vhodné krémy obsahující vitamin C, E, arganový olej, zelený čaj či kávové boby. Všechny tyto složky chrání buňky před působením volných radikálů a zároveň před tvorbou nových.

 Produkty zaměřené na detoxikaci pleti zakoupíte zde:

 vbclay