Arganový olej - jeden z nevzácnějších a nejdražších olejů na světě

Arganový olej z Maroka je jednou z nejoblíbenějších složek současných anti-aging produktů. Jedná se o je přírodní rostlinný olej, který se získává z  marockého stromu argánie trnité. arganolej1

Řadí mezi nejvzácnější a nejdražší oleje na světě, proto se nazývá MAROCKÝM či TEKUTÝM ZLATEM. Olej je panenský, 100% čistý a lisovaný za studena. Vyrábí se z plodů pouštního stromu ARGANIA SPINOSA, který se nachází pouze v jihozápadním Maroku. Tyto plody jsou pak marockými ženami tradičním postupem pracně vytloukány na kamenech a následně prodány farmaceutickým a kosmetickým firmám. Stromy Arganie jsou ohrožené a chráněné UNESCO.

V kosmetickém průmyslu je arganový olej využíván pro vysoké procento účinných látek : tokoferoly, karoten, esenciální mastné kyseliny vitamín A, E a F.

  • Vitamín A podporuje oběhový cévní systém.
  • 3x vyšší obsah vitamínu E než mají ostatní zdroje, proto patří mezi jeden z nejlepších antioxidantů, který chrání buňky před UV zářením a  zabraňuje tak jejich degradaci a zpomaluje jejich stárnutí.
  • Vitamín F hydratuje pokožku a zpomaluje proces stárnutí buněk pokožky.
  • vitamíny A, B, D, nenasycené mastné kyseliny (OMEGA 3 a OMEGA 6), 80% nenasycených mastných kyselin a 20% nasycených kyselin, velké množství  fytosterolů  (rostlinné steroly) a karotenoidů. Vysoký obsah tokoferolů chrání pokožku a vlasy před volnými radikály, přičemž aktivně zpomalují proces stárnutí.

Arganový olej je používán při léčbě kožních onemocněních, ekzémech, akné, popáleninách. Zmírňuje svědění vlasové pokožky, snižuje suchost pokožky a vlasům dává vitalitu, sílu, lesk a hebkost.

Používá se na celé tělo, suchou a citlivou pleť, místo denního či nočního krému či jako podklad pod make-up. Pro suché a poškozené vlasy - nanáší se do vlhkých vlasů či jako maska před umytím vlasů. Dále se využívá na masáže celého těla, podrážděnou či zarudlou pokožku, na revma, proti vráskám, dodává vitamíny vlasům a nehtům (lámavost nehtů). Výborný je také pár kapek do koupele na zklidnění pokožky celého těla. Účinný je také při odstraňování jizev po porodu, hojí pokožku při ekzémech, lupénce či akné. Vhodný při opalování - díky obsahu přirozeného slunečního filtru chrání pokožku před spálením a napomáhá k zhnědnutí.

Na 1 litr arganového oleje je potřeba 30 kg plodů arganie, což odpovídá 4-5 stromům a jeho výroba trvá zhruba 20 hodin.

V našem eshopu www.salondoma.cz můžete vybírat z celé škály produktů s arganovým olejem, kompletní nabídku naleznete zde:

Vyzkoušejte také naše tipy:

Victoria Beauty SNAIL gold Denní krém se šnečím extraktem a arganovým olejem 50 ml

Victoria Beauty SNAIL gold Vyhlazovací pleťové sérum se šnečím extraktem a arganovým olejem 30 ml

Victoria Beauty ARGAN Regenerační noční krém s arganovým olejem, 50 ml 

Victoria Beauty 100 % Arganový olej, 30 ml

vbargankrem

 

vbargan1130