Hydratace pleti

HYDRATACE PLETI: PROČ JE DŮLEŽITÁ
 A JAK NA NI?

Hydratace pleti je jednou z nejdůležitějších péčí o pokožku v boji proti vráskám a je potřebná pro všechny typy pleti - jak pro suchou, tak pro mastnou. 

Důležitost hydratace pleti:

1. Pleť obličeje je odhalenější než zbytek těla, tudíž je více vystavená škodlivým vnějším faktorům (například poškozením vlivem UV záření a znečištěním). 

2. Kůže na obličeji je také nejtenčí na našem těle, nejjemnější je pak pleť pod očima (její tloušťka je v těchto partiích průměrně 0,5 mm).

3. Obličej navíc postrádá tukové zásoby jako jiné části těla, například stehna a paže, a proto má větší tendenci k vysušování. V porovnání s ostatními částmi těla tak obličej vykazuje známky stárnutí jako první. 

5 tipů pro hydrataci pleti:

1. Dodržujte pitný režim

Dehydratace pleti se netýká jen suché pokožky. Naše tělo je tvořeno z 80 % vodou, z toho 60 % vody se vyskytuje v buňkách, 20 % pak v mezibuněčných prostorech. Pitný režim je alfa a omega zdravého fungování našeho těla a také svěží a pružné pleti. Správně by měl člověk vypít zhruba 2-3 litry tekutin denně. Za ideální zdroj je považována kvalitní pramenitá voda a také bylinné a ovocné čaje. Obecně se doporučuje vypít 2-3 litry denně. Vyšší spotřeba tekutin pak vzniká během sportování, v létě při vysokých teplotách nebo v zimním období při pobytu v přetopených místnostech.

2. Kvalitní stravování

Hydrataci pokožky podpoříte i kvalitní stravou. Pro zdravou a hydratovanou pokožku jsou důležité vitaminy skupiny B, vitamin A, vitamin E a vitamin C, z minerálů pak křemík, vápník a zinek. Důležité prvky najdete například v oříškách, semínkách, listové zelenině, okurkách či špenátu. Dále třeba v luštěninách, rybách, ovoci nebo mléčných výrobcích.

3. Pravidelná masáž

Masáž pleti má blahodárný vliv na celkové uvolnění svalů v obličeji, zlepšuje krevní a lymfatický oběh a mikrocirkulaci krve v pleťových buňkách. Dochází při ní k aktivaci bodů v kůži, které pokožku hydratují. Kvalitní masáží vyloučíte z mazových žláz tuk, čímž kůži dobře promastíte. Do pokožky se pak lépe vstřebávají živiny obsažené v kosmetických hydratačních produktech.

4. Dopřejte si olejovou koupel a peeling

Olejová koupel je ideálním způsobem, jak navrátit pokožce chybějící vodu a tuky. Olej pokožku zvláční, zjemní, navíc na ní vytvoří film, který brání dalšímu vysychání a udržuje v kůži vodu. Peeling zbavuje vrchní část pokožky odumřelých buněk a připravuje ji tak na aplikaci dalších kosmetických přípravků, které pak pokožka mnohem snáze absorbuje. 

Naše tipy: Victoria Beauty Le Jardin d'HEMP Exfoliační pleťový peeling s konopným olejem 

                    Victoria beauty Tělový peeling se solí z Mrtvého moře s vůní limetky a grepu

5. Používání kvalitní hydratační kosmetiky

Naše pleť je jako houba, která do sebe rychle nasákne vše, co na ni rozetřeme. Kvalitní hydratační produkty pleť nejen intenzivně hydratují, ale také jí poskytují potřebné živiny. 

Naše tipy:  Victoria beauty HYDRA SHOT s BIO výtažkem z Aloe Very a kyselinou hyaluronovou.

Aktivní složky, které dokonale hydratují pokožku:

1. Kyselina polyglutamová

Tato zvlhčující ve vodě rozpustná látka dokáže přitahovat a zadržovat vodu v pokožce a na jejím povrchu. Dokáže pojmout 5x více vlhkosti než kyselina hyaluronová, uzamyká v ní vlhkost a pomáhá pleti okamžitě vypadat hladší.

Náš tip: SKINCYCLOPEDIA Koncentrované hydratační pleťové sérum 3% kyselina polyglutamová

2. Kyselina hyaluronová 

Umí maximálně hydratovat. Její molekuly mají výjimečnou schopnost vázat vodu, a to až na 4000 násobek její vlastní váhy, což je mnohem více než u jakékoliv jiné přírodní látky. Díky této vlastnosti zajišťuje pleti hydrataci a jemnost. Působí na stimulaci a růst nových buněk, takže omezuje i tvorbu vrásek.

Náš tip: SKINCYCLOPEDIA Koncentrované pleťové sérum 10% kyselina hyaluronová + vitamín B5

3. Ceramidy

Ceramidy jsou druhem lipidových molekul, který se přirozeně vyskytuje v pokožce. Jsou klíčové pro obnovu a hydrataci kožní bariéry. Tvoří 50 % naší kožní bariéry a jsou nezbytné pro udržení správné hladiny kožní vlhkosti, tvoří ochrannou vrstvu pokožky. Nedostatek ceramidů je spojený se suchou, svědící, podrážděnou a k poškození více náchylnou pokožkou. Podporují přirozenou ochrannou bariéru kůže a činí ji odolnější proti nepříjemným vlivům okolí. Tato bariéra brání např. růstu škodlivých bakterií a následnému zanícení pokožky. Ochraňují pokožku před předčasným stárnutím, zachovávají její přirozenou vlhkost.

Náš tip: Skincyclopedia Hydratační krém/sérum s ceramidy a kyselinou hyaluronovou 

1903x528 SKINCYCLOPEDIAuprava1