Milujeme parfémy

Milujete parfémy? Víte, že Váš parfém o Vás prozradí více, než Váš rukopis? A proč stejný parfém voní na každém jinak ? Přečtěte si pár zajímavostí o parfémech, které jste možná nevěděli:

1. Existují tisíce let
Parfémy existují od samého počátku lidstva. Nejprve ve formě bylinek a květin, později v podobě vonných olejů a kadidel. První důkaz používání parfémů byl nalezen v 3500 let staré hrobce královny Hatšepsovet v Thébách.

2.Výměšek z vorvaně je poklad
Nejčastější ingrediencí v parfémech je pravé pižmo neboli mošus (známé a fungující afrodiziakum). Dříve se získávalo z pohlavních žláz přežvýkavce kabara pižmového, nyní se vyrábí synteticky. Zajímavou přísadou parfémů je i ambra. To je výměšek trávicího ústrojí vorvaně a patří k nejdražším parfumářským ingrediencím.

3. Odstartovaly to rukavičky
Do Evropy se parfémy rozšířily díky Italce Kateřině Medicejské, která se v 16. století stala manželkou francouzského krále a omámila dvůr svými rukavičkami z parfémované kůže.

4.Bylinky a koření
Mezi nejoblíbenější přísady v minulosti patřily bylinky a koření. Naši předkové voněli nejčastěji bergamotem, myrhou, koriandrem, pryskyřicí nebo mandlemi.

5. Jasmín i růže
Které ingredience nechybí snad v žádném parfému? Růžové a jasmínové výtažky – ty patří ke stálicím.

6. Vůni můžete ovlivnit
Parfém voní na každém člověku jinak. To, jak se vůně na svém nositeli rozvine, ovlivňuje pH pokožky a hormony. Vliv má i stravování, např. kořeněná jídla mohou vaši vůni dost změnit.

7. Nejlepší místa pro aplikaci parfému
Parfém aplikovaný na šíji, zápěstí, předloktí a za uši voní nejvýrazněji a nejsilněji. Na těchto místech je tenká kůže, pulzuje zde krev a parfém se lépe odpařuje.

V našem eshopu nabízíme kvalitní parfémové vody Aristea Numeros a Aristea Diamond, které jsou inspirované nejznámějšími světovými parfémy. Od svých originálů jsou téměř k nerozeznání, stojí však zlomek jejich ceny :-)

Kompletní nabídku naleznete zde: