Retinol, Koenzym Q10

Nejprodávanější

6 položek celkem

Retinol je čistou a zároveň nejsilnější formou vitamínu A.Je nezbytný pro správnou funkci epiteliálních buněk, které jsou také v horní vrstvě kůže.Retinol taky podporuje obnovu kožních buněk a tvorbu elastinu a kolagenu, látek, které brání stárnutí pleti.Má tedy významný anti-aging efekt.

Retinol omezuje vznik vrásek, zlepšuje strukturu pokožky, redukuje pigmentové skvrny a navyšuje hydrataci pokožky. Patří k jedním z nejlepších omlazujících prostředků.

Retinol však může mít ve vyšších dávkách i nežádoucí účinky, patří toto použití do kompetence lékaře a farmaceutických firem (Mincer Pharma). V nižších dávkách používaných v kosmetice se uplatňují regenerační účinky na pokožku. Velký význam má provitamin A - karoten. Může organismu sloužit jako zdroj pro tvorbu vitamínu A, ovšem jen pokud jej potřebuje, takže předávkování nehrozí. Ale ani nepřeměněný karoten není bez účinku. Deriváty Retinolu  jsou účinným lékem proti akné.

Koenzym Q10 podporuje buněčnou stavbu svými antioxidačními a ochrannými vlastnostmi, přispívá k redukci vrásek a při pravidelném používání zvyšuje hydrataci pleti.

Koenzym Q10 -másilný omlazovací účinek na stárnoucí pleť, u které udržuje žádoucí vodní režim. Pleť se díky působení koenzymu Q10 lépe prokrvuje, a tím uchovává mladistvý vzhled. 

Koenzym Q10 v kosmetických přípravcích působí také jako ochranný filtr i proti nežádoucímu UV záření. Ochranně působí i na velmi citlivou pleť. 

Mincer Retinol Q10+C+O2  je nejprodávanější a nejoblíbenější řadou farmaceutické firmy Mincer Pharma.