O pleťových maskách
Věděli jste, že možná právě pleťová maska byla tajnou zbraní, která pomohla jisté ženě vybudovat svou říši od Afriky až po Evropu? Bavíme se zde o královně Kleopatře, která je známá také jako jedna z prvních znalkyň kosmetiky. Jak jistě víte, byla proslulá svou krásou, a proto si ji lidé pamatují spíše jako půvabnou ženu s výjimečnou schopností svádět muže, než jako politicky zdatnou vládkyni Egypta. Zdokonalila způsob jak zachovat svou pleť svěží a přirozeně krásnou, což jí vyneslo vysokou popularitu. Věděla, že pravidelné používání pleťové masky obsahující mléko,med a chleba pomáhá vyživovat její pleť a celkově jí přinášet zdravější vzhled.
Luxusní koupele v teplém mléce a lázeňské procedury byly u královny Kleopatry na denním pořádku a mluvilo se o nich ještě mnoho let poté co zemřela. Spíše než průkopnicí byla zanícenou podporovatelkou toho, co se později proměnilo v kosmetický průmysl. Rozšířila mezi ženami zvyk nechat svou pleť odpočinout a zrevitalizovat pod vrstvou přírodní masky.
Trh je plný výrobků slibujících rychlou, naprostou a trvalou redukci vrásek či mladší vzhled pleti. Jenže jich je tolik, že vybrat tu nejvhodnější pro váš typ pleti se stává velkým problémem. Můžete narazit na čisticí masky, vyživující, zvlhčující, výběr je opravdu široký.
Čisticí masky:
Tyto masky jsou určeny především pro mastnou a normální pleť. Hlavními složkami v nich bývají přírodní bahna a jíly nebo extrakty z mořských řas nebo i kyseliny glykolové, která proniká do hlubších vrstev pokožky a čistí ji tak zevnitř. Pomáhají většinou mladé, pubertální pleti, která trpí přebytkem mazu, leskne se a trápí ji ucpané póry.
Tyto masky se většinou používají dvakrát týdně.
Hydratační, zvláčňující, osvěžující a zjemňující masky:
Tento typ masek je určený pro obnovu, tónování, hydrataci a rozjasnění mdlé a stárnoucí pleti. Jsou navrženy, aby obnovovaly lipidy na nejsvrchnější části kůže. Tyto lipidy se z ní odloupávají během všedního dne, např. při mytí mýdlem, vodou, kontaktem s oblečením, ale i vystavováním UV paprskům.
Masky stimulují vyčerpanou pleť a dodávají jí mladší vzhled. Obvykle obsahují výtažky z přírodních rostlin jako je aloe.
Omlazující masky:
Tyto masky jsou navrženy jako intenzivní obrana pleti proti stárnutí a nanášejí se většinou jednou až dvakrát týdně. Zvyšují prokrvení pleti, snižují její zarudnutí a tlumí jizvy po akné. Často jsou užívány pro dosažení mladšího vzhledu – hydratují dospělou pleť a podporují výrobu kolagenu. Většinou jsou silně vyživující, obsahují např. vitaminy A, C a E a extrakty z okurky, zeleného čaje nebo okvětních lístků růže.
Pleťové masky pro muže:
Nejen ženy, ale i muži by se měli o svou pleť starat, protože ji zpravidla mívají mastnější než ženy. Masky pro muže napomáhají při zbavování se špíny a nečistot, které ucpávají pleťové póry, odstraňují odumřelé buňky a dělají pleť hebkou, lesklou a zdravou.
Jak aplikovat pleťovou masku:
1) Pro zjednodušení se postavte před zrcadlo. Pokud máte delší vlasy, stáhněte si je gumičkou do ohonu. Na kratší pramínky kolem obličeje použijte čelenku nebo sponky – zabrání to jejich znečištění. Také to umožní lepší dosažení všech míst na vašem obličeji.
2) Aby byla maska opravdu účinná, očistěte předem obličej i krk teplou vodou a pořádně usušte.
3) Masku nanášejte pomocí prstů nebo vatového tampónku. Dostatečné množství masky vytlačte do dlaně a konečky prstů ji po částech nanášejte na obličej a krk. Postupujte odshora dolů – začněte s nanášením masky na čele a pokračujte až ke krku. Vynechejte oblast okolo očí a úst.
4) Nechte masku působit po dobu uvedenou na obalu. Pokuste se během této doby nehýbat svaly na obličeji. Pokud máte možnost, lehněte si na záda, zavřete oči a relaxujte
5) Po uplynutí dané doby smyjte masku z obličeje a krku teplou vodu. Můžete použít vatový tampon. Obličej pečlivě usušte a použijte hydratační nebo zvláčňující krém.
Mýty o pleťových maskách a kosmetických salonech
Je normální mít po pleťové masce vyrážku
Jeden z nejstarších mýtů o pleťových maskách. Není vůbec žádný důvod pro to, aby se na pleti po použití pleťové masky objevila vyrážka. Může se to stát pouze v případě, že jste použily přípravek nevhodný pro vaši pleť nebo jste nesprávně provedli čištění pleti a otvor po pupínku se zanítil. Ne každý pupínek je možno bezpečně vyjmout bez toho, aby se nečistoty roznesly po celém obličeji, pokud se budete snažit přebytečný maz/nečistoty vytlačit násilím, můžete rozšířit bakterie do dalších váčků a může dojít k zanícení.
Musím si koupit každý přípravek, který mi bude doporučen
Jsou chvíle, kdy si připadáte povinni si okamžitě koupit každý přípravek, který vám byl doporučen kosmetičkou, jinak že se stane bůh ví co. Nestyďte se zeptat, proč je podle nich právě daný produkt ten jediný, který pomůže vaší pleti, a pokud nedostanete uspokojivou odpověď, nebojte se produkt odmítnout, případně se pokusit nahradit ho levnější variantou.
Čištění pleti bude bolet
Čištění pleti asi není nejpříjemnější část návštěvy u kosmetičky, ale nemělo by způsobovat bolest, která by se nedala vydržet. Většinou je opravdu bolestivé čištění jen několika problémových pórů a zbytek by tolik bolet neměl, jen jako takové lehké štípání. Pozor ale pokud se vám dělá špatně z jehel, kosmetička může použít speciální jehlu, aby narušila zanícený váček a lépe provedla vyjmutí.
Jak často?
Pro odtranění nečistot by bylo dobré navštívit kosmetičku alespoň jednou ročně, v případě problémové pleti i jednou za čtvrt roku, záleží na typu problému.
Nutná je i návštěva specializovaného dermatologa - pomáhá to prevenci různých nemocí, jako například rakoviny kůže, kde je při včasném odhalení vysoké procento úspěšnosti při léčení.
Velký výběr jednorázových pleťových masek naleznete na www.salondoma.cz
Zdroj: www.asistentka.cz