Konopí a jeho blahodárné účinky na pleť

38080342_m

Konopí je známé svými blahodárnými účinky, díky kterým se hojně využívá nejen v medicíně, ale také v kosmetice. Rostlina je odolná, snadno se pěstuje a její využití se rozšířilo napříč všemi kontinenty. Již naši předci používali konopí například k výrobě papíru, oblečení, olejů či barviv. Tato bylina účinně pomáhá nejen v případě vážných nemocí. Vhodná je také pro lokální aplikaci jako tinktura nebo mast, kdy přináší úlevu a rychlou regeneraci i při běžných zdravotních problémech. 

Olej, který se získává ze semen konopí setého, se osvědčil v potravinářství i v kosmetice. Když se konopným krémem namažete, nemusíte se děsit nečekaných účinků ani toho, že by třeba policejní test prokázal přítomnost THC v organismu.

Účinky na pleť:

  • zklidňuje podrážděnou a citlivou pleť
  • má hojivé účinky
  • pomáhá na ekzémy
  • zmírňuje a léčí akné, plísně, lupénku
  • antibakteriální a antivirální účinky
  • zpomaluje stárnutí pokožky
  • hydratuje

Prospěšnost kosmetiky

Díky všem prospěšným vlastnostem je konopná kosmetika stále více oblíbená. Její protialergické, protizánětlivé a regenerační účinky jsou ověřeny již mnoha uživateli. Lze ji používat každý den pro péči o celé své tělo. Také zajišťuje optimální hydrataci díky obsahu ceramidů a tuků. Dále pleť vyživuje a působí proti předčasnému stárnutí pokožky. Na trhu je konopná kosmetika opravu v mnoha různých variantách - od olejů po krémy, micelární vody či mycí emulze. Používá se také k péči o vlasy a pokožku hlavy.

Olej a semena z konopí jsou také jedním z nejlepších zdrojů esenciálních mastných kyselin, které jsou pro tělo nezbytné. Obsahuje všech osm esenciálních aminokyselin. Obsahuje také omega 6 a omega 3 mastné kyseliny a to v dokonalém poměru 3:1, přičemž lidská kůže je obsahuje v poměru 4:1. Pokud bychom snědli hrst konopných semen, pokryje to denní spotřebu proteinů a mastných kyselin pro lidské tělo na jeden den.

Náš tip:

Victoria Beauty Le Jardin d´HEMP Pleťové sérum 100% čistý výtažek z konopí 30 ml

Victoria beauty Le jardin d´HEMP Noční protivráskový krém s výtažkem z konopí 50 mL

 Vyzkoušejte blahodárné účinky kosmetických produktů s konopným olejem, kompletní nabídka ZDE :)

 LEJARDIN2a