Rozmazluj se doma

Další díl našeho rozmazlovacího tutoriálu bychom chtěli zaměřit na večerní domácí lázně. Co se taky hodí víc pro salon doma, než domácí lázně?

Jsme zvyklí se denně sprchovat, stříhat si nehty, vytrhávat obočí nebo ehm...náznak knírku, ale při očistě těla je přímo nasnadě zaměřit se i na očistu duše. Staré civilizace brali jako samozřejmost, že koupel trvá déle, relaxuje se při ní a má spoustu složek a kroků, které je fajn dodržovat. A i díky pravidelnému rituálu si odpočinou vaše utahané, těžké nohy, namožená šíje, záda, ruce. Trocha relaxu doplněné o trochu válení ve vaně a podpořené o nějaký aroma olejíček buď přímo ve vodě, nebo v aroma lampě, přesně to jednou za čas potřebujete.

Pro takový večerní rituál je nejdříve vytvořit si takové místo, ve kterém se budete cítit příjemně. Vydrbání vany a odklizení lahviček s kosmetikou, kterou zrovna nepoužíváme. Pro navození té správné atmosféry je samozřejmě potřeba svíček. Pokud zvolíte vonné svíčky, myslete na to, jaké vůně volíte, které jsou vhodné pro relaxaci a nemusíte jich zapalovat tolik. Mě se osvědčila aroma lampa s éterickým olejem a pár obyčejných čajových svíček.

Ještě předtím, než si napustíte vodu, zkuste se nejdříve rychle osprchovat, použijte na to mýdlo, na které jste zvyklí. Není to nutnost, ale je to lepší, neležíte pak v povrchové špíně a mastnotě vašeho těla.

Vana je napuštěná a úplně to svádí přidat do ní pěnu a nebo třeba legrační šumivou bombu.

Pokud vám to prostor dovoluje, můžete si pustit nějakou příjemnou hudbu. Nemusí to být zrovna šumění potůčku doprovázené ptačím zpěvem a ambientním meditačním podkresem, pokud jste fanoušci AC/DC, udělejte si radost nerušeným poslechem svého oblíbeného alba. Je to koneckonců váš čas pohody. Výhoda poslechu alba také tkví v tom, že hezky ohraničuje čas, když skončí hodinové album, víte, že se pravděpodobně už ve vodě rozpouštíte.

Ideální doba koupele se pohybuje mezi 20 - 30 minutami.

Vychytávka z Asie:

Stará čínská civilizace objevila blahodárný vliv vody, která zbyla po průplachu rýže před jejím vařením. Zdá se, že kvůli nedostatku vody se vždy recyklovala, a s rýžovou vodou se pralo, posléze i koupalo. Zkuste si po umytí hlavy opláchnout vlasy rýžovou vodou. Podporuje růst vlasů.

V našem eshopu můžete vybírat z velkého množství nejrůznějších koupelových balistiků přírodní kosmetiky Bomb cosmetics, které jsou ideálním prostředkem nejen k relaxaci, ale také k výživě pokožky celého těla. Obsahují pouze přírodní esenciální oleje a jsou bez parabenů.

bomb7