Rozmazluj se doma

Únorová šeď se na našem stavu může podepsat více, než si myslíte. Zvlášť za stále trvajícího nouzového stavu, kdy se před námi nerýsují žádná z pozitiv normálního života, na které jsme byli zvyklý. Větší část populace pociťuje neblahý vliv stresu, krátkých šedých dní, málo slunečního svitu, fakt že po vánocích je hluboko do kapsy, nebo že se nám po dovolené nechce zpátky do práce. Kdekomu chybí návštěva kadeřnického nebo kosmetického salonu, oblíbené vinárny nebo veřejné tělocvičny.

Lidé na homeofficu trpí ponorkou a prohlubuje se v nich frustrace.

Dlouhodobý stres může stát za počátkem závažných duševních i fyzických onemocnění. Je proto třeba se proti němu snažit bránit.

Trávíte celý den doma a vylezete si maximálně koupit něco k jídlu a s košem. Nikdo kromě partnerů nebo dětí vás nevidí, takže je velmi lákavé vzít si teplé ponožky a župan a s prvním kafíčkem hned začít pracovat. K obědu objednáte pizzu, rychle to natlačíte a jdete zase pracovat. Nebo se jen koukat na vtípky na netu, prohlížet nabídky různých e-shopů, navštěvovat fóra a psát komentáře. V devět večer s očima opuchlýma koukáním do monitoru si dáte zbytek pizzy a jdete na kutě.

Úskalí práce z domova je právě v tom, že se nemusíte formálně obléknout, upravovat, jste doma, tak na tom nezáleží. Do jisté míry to platí, ale tento stereotyp se časem ukazuje jako frustrující.

Citlivé povahy na úskalí zimy reagují silněji, ale i člověk, který za běžného režimu neměl s úzkostmi nebo smutkem problém, najednou pociťuje tyto stavy.

Je třeba nezapomínat na to, že je v pořádku si občas udělat malou radost.

 Osobní rituály můžete provádět jakoukoliv denní dobu, některé jsou vhodné na ráno, některé na večer. Odpočinek a trošičku toho rozmazlování a uvidíte, že vaše dny .

Jestli se v našem příkladu alespoň trochu vidíte, cítíte se skleslí, jsou pro vás určeny články v naší nové rubrice “Rozmazluj se doma”.

Tajemství nočních pleťových masek, čtěte zde:

 ariulnoční3a

Záznamy nebyly nalezeny...